Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Inovovaný operační stůl GMAX splňuje nejpřísnější požadavky na zdravotnické vybavení

20. Září 2015

Inovovaný operační stůl GMAX splňuje nejpřísnější požadavky na zdravotnické vybavení

V průběhu června 2015 byl odborné veřejnosti představen operační stůl GMAX od společnosti STERIS, který splňuje nejvyšší technické požadavky na přístrojovou zdravotnickou techniku i moderní zařízení operačních sálů s výhledem do budoucnosti. Každý jeho detail byl vyvíjen na základě zkušeností a potřeb chirurgických týmů ve snaze ulehčit každodenní provoz na operačních sálech. Jedná se o multifunkční operační stůl s chytrým modulárním designem,charakterizovaný třemi základními vlastnostmi:

  1. pokrývá celé spektrum chirurgických oborů;
  2. zvyšuje bezpečnost a komfort pacienta i operatérů;
  3. šetří čas personálu operačních sálů.

 

Vše na jedné operační desce

Výjimečná flexibilita operačního stolu GMAX je zajištěna operační deskou s elektricky ovládaným trojitým skloubením. Operační desku je možné konfigurovat od všeobecné chirurgie až po vysoce specializované obory včetně miniinvazivní chirurgie.

 

 

Systém s využitím bezdrátové technologie automaticky rozeznává a zobrazuje konfiguraci operační desky na dálkovém ovladači. Dálkový ovladač operačního stolu GMAX je vysoce intuitivní a umožňuje dosáhnout požadovanou polohu za několik málo sekund za nepřetržité kontroly realizovaného pohybu na displeji.

 

 

„Nohy do X“ mohou být předností

Další výhodou operačního stolu GMAX je noha operačního stolu, jehož základna je technicky řešena ve tvaru písmene X. Umožňuje tak chirurgickému týmu stát co nejblíže

u pacienta. K dispozici jsou navíc dvě varianty:

  1. pevně zabudovaná základna operačního stolu;
  2. mobilní základna operačního stolu – díky patentovanému systému STERIS lze základnu stolu jednoduše přemístit během několika sekund na požadované místo, a to k další operaci nebo k očistě a dezinfekci.

 

 

 

Čas šetří i ergonomické transportní vozíky

K příslušenství operačního stolu GMAX patří i široké spektrum ergonomických transportních vozíků s možností nájezdu k operačnímu stolu z obou stran v úhlu 100°. Díky tomuto důmyslnému řešení personál operačních sálů ušetří drahocenný čas.

Smart technika i ve zdravotnictví

Operační stůl GMAX tedy nejen splňuje nejpřísnější požadavky na zdravotnické vybavení, ale díky celé řadě vylepšení jej lze zařadit mezí „smart“ zdravotnickou techniku, která lékařům poskytuje ty nejlepší podmínky pro výkon jejich profese. Jsme rádi, že takový uživatelský komfort může lékařům přinést právě koncern B. Braun.

 

Kompletní příslušenství

Samozřejmostí je nabídka kompletního příslušenství pro všechny chirurgické obory, včetně extenčního stolu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Radek Tomanek
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Společnost B. Braun rozšířila své portfolio vstřebatelných hemostatických prostředků z oxidované celulózy o nového benjamínka, který cílí primárně na laparoskopickou chirurgii.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun

Robotická chirurgie, vycházející z nejslavnějšího českého slova bratří Čapků robot, se u nás dostala do povědomí široké veřejnosti v roce 2008 a od té doby urazila dlouhou cestu. Primář Chirurgického oddělení Nemocnice Nový Jičín a.s., člena skupiny AGEL, Matej Škrovina nám popsal, jak významnou roli v moderní medicíně hraje právě robotická chirurgie, která čím dál více usnadňuje práci lékařům, zvyšuje kvalitu operačního výkonu a urychluje uzdravení pacientů.

15.07.2020
Chirurgie

Lékaři Nemocnice Šumperk od konce února operují novými chirurgickými nástroji. Místo jejich koupě si nemocnice téměř 3 500 chirurgických nástrojů špičkové kvality jako první v Česku a ve střední Evropě pronajala od společnosti B. Braun Medical na šest let. Součástí řešení je prvotřídní autorizovaný servis či proškolení personálu.

20.04.2020
Chirurgie