Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie: Článek

Inovovaný operační stůl GMAX splňuje nejpřísnější požadavky na zdravotnické vybavení

Radek Tomanek

20. září 2015

Operační vybavení

V průběhu června 2015 byl odborné veřejnosti představen operační stůl GMAX od společnosti STERIS, který splňuje nejvyšší technické požadavky na přístrojovou zdravotnickou techniku i moderní zařízení operačních sálů s výhledem do budoucnosti. Každý jeho detail byl vyvíjen na základě zkušeností a potřeb chirurgických týmů ve snaze ulehčit každodenní provoz na operačních sálech. Jedná se o multifunkční operační stůl s chytrým modulárním designem,charakterizovaný třemi základními vlastnostmi:

  1. pokrývá celé spektrum chirurgických oborů;
  2. zvyšuje bezpečnost a komfort pacienta i operatérů;
  3. šetří čas personálu operačních sálů.

Vše na jedné operační desce

Výjimečná flexibilita operačního stolu GMAX je zajištěna operační deskou s elektricky ovládaným trojitým skloubením. Operační desku je možné konfigurovat od všeobecné chirurgie až po vysoce specializované obory včetně miniinvazivní chirurgie.

Systém s využitím bezdrátové technologie automaticky rozeznává a zobrazuje konfiguraci operační desky na dálkovém ovladači. Dálkový ovladač operačního stolu GMAX je vysoce intuitivní a umožňuje dosáhnout požadovanou polohu za několik málo sekund za nepřetržité kontroly realizovaného pohybu na displeji.

„Nohy do X“ mohou být předností

Další výhodou operačního stolu GMAX je noha operačního stolu, jehož základna je technicky řešena ve tvaru písmene X. Umožňuje tak chirurgickému týmu stát co nejblíže u pacienta. K dispozici jsou navíc dvě varianty:

  • pevně zabudovaná základna operačního stolu;
  • mobilní základna operačního stolu – díky patentovanému systému STERIS lze základnu stolu jednoduše přemístit během několika sekund na požadované místo, a to k další operaci nebo k očistě a dezinfekci.

Čas šetří i ergonomické transportní vozíky

K příslušenství operačního stolu GMAX patří i široké spektrum ergonomických transportních vozíků s možností nájezdu k operačnímu stolu z obou stran v úhlu 100°. Díky tomuto důmyslnému řešení personál operačních sálů ušetří drahocenný čas.

Smart technika i ve zdravotnictví

Operační stůl GMAX tedy nejen splňuje nejpřísnější požadavky na zdravotnické vybavení, ale díky celé řadě vylepšení jej lze zařadit mezí „smart“ zdravotnickou techniku, která lékařům poskytuje ty nejlepší podmínky pro výkon jejich profese. Jsme rádi, že takový uživatelský komfort může lékařům přinést právě koncern B. Braun.

Kompletní příslušenství

Samozřejmostí je nabídka kompletního příslušenství pro všechny chirurgické obory, včetně extenčního stolu.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník