Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ledvinu mi darovala dcera, dočkala jsem se jí na domácí dialýze

Dnes se zaměříme na silný lidský a medicínský příběh, který spojuje selhání ledvin, transplantaci od zemřelého dárce, nádor, domácí dialýzu a druhou transplantaci ledviny od živého dárce. Naši hosté jsou pacientka Dana Habartová, její dcera Adéla Kočicová a vedoucí lékařka Dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Uherském Brodě Markéta Kratochvilová.

zleva: Markéta Kratochvilova, Dana Habartová, Adéla Kočicová

Dana Habartová:

Dana Habartová, osmapadesátiletá pacientka ze Slavkova, prošla náročnou cestou. Po selhání ledvin absolvovala klasickou hemodialýzu na středisku i hemodialýzu u sebe doma. Má za sebou dvě transplantace, první od zemřelého dárce a druhou od živého dárce, její dcery. Mezitím podstoupila náročnou onkologickou operaci. Díky darované ledvině od své dcery Adély se Dana vrátila k aktivnímu životu. Jejich příběh je o lásce, odvaze a naději.

Adéla Kočicová:

Adéla, dcera Dany, přesvědčila svojí maminku, aby přijala její ledvinu a mohla se tak vrátit k plnohodnotnému životu bez dialýzy. Jak moc těžké přesvědčování to bylo, jak se k jejímu rozhodnutí stavěl manžel Adély a jak náročná to byla operace. To vše uslyšíte právě od Adély.

Markéta Kratochvilová:

Markéta Kratochvilová, vedoucí lékařka Dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Uherském Brodě, nám přiblíží příběh Dany a Adély z medicínského pohledu. Detailně probere domácí dialýzu. Jaké jsou výhody tohoto způsobu léčby a jak se pacienti cítí, když mohou provádět dialýzu v pohodlí svého domova. Představí nám také nově vzniklé Centrum domácí dialýzy v Otrokovicích.

Děkujeme, že nás posloucháte. Ať už jste lékař, pacient, nebo jen zvědavý posluchač, máme pro vás zajímavé rozhovory a inspirativní příběhy.

Dana Habartová

Pacientka dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Uherském Brodě

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata nebo osobnosti, které byste v našem podcastu chtěli slyšet.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Dana Habartová

Pacientka dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Uherském Brodě

Související a doporučené podcasty

Zpět na všechny podcasty

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník