Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

anestezie

Ve 42 letech se stal profesorem, zasloužil se o vznik největšího evropského simulačního centra, jako zakladatel portálu akutne.cz patří k nejvýznamnějším pedagogům ve svém oboru. 

07.06.2022 Braunovin redakce
anestezie

Světový den anestézie, známý také jako národní den anestézie nebo den éteru, se každoročně slaví 16. října jako připomínka zrodu anestézie. Bylo to 16. října 1846 v Massachutské všeobecné nemocnici, kdy William T. Morton poprvé podal éter jako anestézii Edwardovi Gilbertu Abbotovi (1825 – 1855) (Haridas 2017). Doktor John Collins Warren (profesor anatomie a chirurgie harvardské lékařské fakulty v Bostonu ve státě Massachusetts) pak bezbolestně chirurgicky odstranil vaskulární tumor na Abbotově krku.  Tato událost, kdy bylo poprvé veřejně předvedeno podání éteru jako anestézie, je v historii medicíny významným milníkem. Tento úspěch otevřel dveře rychlému rozvoji chirurgie, protože pacienti mohou podstupovat chirurgickou léčbu bez bolesti.

15.10.2021
anestezie

Letošní ročník kongresu České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny proběhl na začátku září v Brně. Vůbec poprvé se v rámci oficiálního programu konal distribuovaný workshop zaměřený na praktické ukázky nervových blokád s ultrazvukovou asistencí. 

04.12.2017 Ing. Pavol Faix
anestezie

Progres v technológiách – benefit na strane používateľa

17.10.2016 Ing. Pavol Faix
anestezie

Rozhovor s MUDr. Michaelem Sternem, primářem Anesteziologického oddělení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a lektorem simulačních kurzů Aesculap Akademe o tom, proč je zážitková výuka nenahraditelná.

10.08.2016 Marie Polášková
Rozhovory