Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Zelená hvězda na kongresu HomeCare

17. Prosinec 2010

Zelená hvězda na kongresu HomeCare

Domácí péče tvoří nepostradatelnou součást systému zdravotní a sociální péče o pacienty. Asociace domácí péče pro Českou republiku zastřešuje a hájí myšlenku domácí péče a jako jeden ze svých cílů si stanovila podporu profesního vzdělávání pracovnic a pracovníků domácích péčí. A právě proto se ve dnech 22.-23. října 2010 uskutečnil v kongresovém centru Lázní Poděbrady kongres HomeCare. Záštitu nad ním převzala společnost B. Braun Medical za podpory Aesculap Akademie a Zelené hvězdy.

Z odborných přednášek orientovaných na nové léčebné postupy, které byly prezentovány, lze jmenovat například moderní hojení ran, péči o stomie a periferní katetr, dezinfekci a hygienu v domácí péči a další témata, která se úzce dotýkají každodenní práce s pacienty, vztahu se zdravotními pojišťovnami, ale také třeba standardizace objednávání zdravotnických prostředků.

Zástupci Zelených hvězd - řetězce prodejen a výdejen zdravotnických potřeb, které jsou již tradičním partnerem domácích péčí - provázeli účastníky kongresu po oba dny. Pro zpestření vzdělávací části programu jsme připravili několik soutěží doplněných vědomostním kvízem.

www.zelenahvezda.cz

Ve foyer přednáškového sálu probíhala prezentace webových stránek Zelené hvězdy. Intuitivní a na ovládání jednoduchý nástroj eShop dokáže pracovnicím domácí péče zefektivnit objednávání materiálu a zdravotnických prostředků. Stačí pouze vložit vybrané produkty do „nákupního košíku“ a kliknout myší na „objednat“. A co dělat v případě speciálního přání? Objednávkový formulář obsahuje i prostor pro poznámky, kam lze napsat cokoli, co je potřeba, abychom požadavek k plné spokojenosti zákazníka vyřídili. Internetové stránky Zelené hvězdy ovšem nabízí také mnoho zajímavých informací jak pro odbornou veřejnost, tak pro pacienty.

Zajímalo nás, jak byl kongres veřejností vnímán. Velmi nás potěšilo hodnocení prezidentky Asociace domácí péče České republiky paní Bc. Ludmily Kondelíkové, která uvedla, že se nám společně podařilo bezezbytku naplnit jeho cíle.

Rádi bychom využili příležitosti a také touto formou poděkovali prezidiu Asociace domácí péče České republiky za spolupráci a všem přednášejícím za aktivní účast na kongresu.

Mgr. Boris Malhocký, MBA
manažer divize B. Braun Avitum
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Odborné ambulance B. Braun Plus nabízejí širokou škálu služeb v oblasti hojení ran, urologie, péče o stomie nebo nutrice.

09.12.2021
Ambulantní péče

Neurourologie je specializovanou součástí urologie a zabývá se poruchami močení v důsledku přerušení nervových drah a center. Porušení nervového zásobení je přitom způsobeno různými příčinami, nejčastěji úrazem (mozku, míchy, pánevních nervových pletení a periferních nervů), nervovými chorobami či v důsledku metabolických onemocnění (cukrovka). Projevy těchto poruch souhrnně označujeme jako neurogenní dysfunkce močových cest.

08.06.2021
Ambulantní péče

Tým profesora Pavla Michálka, vedoucího lékaře Kanylačního centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, jako jediný ve střední Evropě provádí od roku 2018 implantace portů do hrudní dutiny.

08.07.2020
Ambulantní péče