Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Z výrobní linky sjela miliardtá lahev infuzního roztoku

14. Duben 2011

Z výrobní linky sjela miliardtá lahev infuzního roztoku

17. února 2011 vyrobil koncern B. Braun ve svém závodě L.I.F.E. miliardtou lahev „Ecoflac® plus“
se standardním infuzním roztokem.

Pro dopravu takového množství infuzních láhví by bylo zapotřebí 29 000 kamionů, jejichž řada by se táhla 522 kilometrů, což je vzdálenost delší než z Paříže do Londýna. „Na tento výkon můžete být právem hrdi, je jedinečný nejen v evropském měřítku, ale i na celém světě,“ řekl předseda představenstva prof. dr. h. c. Ludwig Georg Braun.

„Ecoflac® plus dosáhl absolutního úspěchu“ prohlásil člen správní rady dr. Meinrad Lugan, který je zodpovědný za divizi Hospital Care, na malé slavnosti v továrně L.I.F.E., jejíž výrobní linku právě opustila miliardtá infuzní láhev Ecoflac®. Dr. Lugan uvedl, že zatímco v roce 2004 činil podíl koncernu B. Braun na evropském trhu 20 %, v roce 2010 dosáhl 45 %. Společnost investovala 159 milionů euro do výstavby nejmodernějšího výrobního zařízení, které 19. dubna 2005 oficiálně otevřel bývalý prezident Spolkové republiky Německo Horst Köhler. „Jedna ze tří infuzních láhví v Evropě pochází ze závodu L.I.F.E.,“ oznámil dr. Lugan a dodal: „Úspěch L.I.F.E je základem pro strategický cíl koncernu B. Braun - dosáhnout světového prvenství ve výrobě infúzních roztoků.

„Závod L.I.F.E. se stal důležitým milníkem nejen ve výrobní technologii, ale také co se týče politiky zaměstnanosti,“ prohlásil Ludwig Georg Braun v odkazu na dohodu o jistotě zaměstnání, na jejímž základě byl jako místo výroby zvolen právě Melsungen. Podle podmínek této dohody se zaměstnanci zavázali - na oplátku za ochranu pracovních míst a podíl na zisku - odpracovat v průběhu pěti let celkem 520 neplacených přesčasových hodin. „Úspěch závodu L.I.F.E. byl východiskem pro další investice,“ poznamenal prof. Braun. „Nový závod L.I.F.E. Nutrition nám umožní zde v Melsungenu pokračovat v plnění naší obchodní strategie, ve které se zaměříme na klinickou výživu.“

Název L.I.F.E. je zkratkou pro „Leading Infusion Factory Europe“ (Přední evropská továrna na infuzní roztoky). 182 zaměstnanců tohoto moderního, vysoce automatizovaného výrobního zařízení pracuje v režimu sedmidenního pracovního týdne na výrobě dvaapadesáti druhů standardních infuzních roztoků, jako je například fyziologický roztok nebo roztok glukózy, v plastových infuzních kontejnerech Ecoflac® plus. Tyto obaly kombinují výhody infúzních vaků a skleněných láhví: jsou průhledné, nekloužou a lze je postavit jako lahve, navíc jsou lehké, nerozbitné a stlačitelné jako infuzní vaky. Jsou také opatřeny dvěma sterilními porty (vstupy) pro zvýšení bezpečnosti při přípravě léků. Koncern B. Braun dokončil
v roce 2010 investiční program v hodnotě 1,4 miliardy eur a následně zahájil další ve výši 1,6 miliardy eur. Tyto finanční prostředky jsou určeny především na výstavbu a rozšíření globální sítě výrobních míst. V plánech pro Melsungen je zahrnuta výstavba třetího závodu L.I.F.E.

Převzato z koncernového materiálu.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Kalium však také může sloužit jako modelový příklad, jak lze riziko poškození pacienta relativně jednoduchými opatřeními minimalizovat. Na tuto zcela konkrétní problematiku se vůbec poprvé v ČR zaměřila konference pořádaná Aesculap Akademií s názvem „Bezpečné podávání kalia ve zdravotnických zařízeních“, která proběhla 25. února v pražském Lékařském domě.

04.04.2014
Intravenózní léčiva

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče