Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

VII. setkání spinálních jednotek

18. Červenec 2011

VII. setkání spinálních jednotek

Ve dnech 16. - 17. června 2011 v malebném prostředí Sečské přehrady proběhlo další setkání spinálních jednotek, které pořádala Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé ve spolupráci s Českou společností pro míšní léze.

Konference se zúčastnilo na dvě stovky odborníků ze spinálních jednotek z České a Slovenské republiky, z rehabilitačních ústavů a urologických pracovišť.

Program probíhal paralelně ve dvou sekcích pro lékaře a sestry. Hlavním tématem byla léčba pacientů se spinálním poraněním a nedílnou součástí konference společenský večer za doprovodu živé hudby.
Společnost B. Braun Medical byla jedním ze sponzorů této významné akce a prezentovala se urologickým portfoliem a produkty vlhkého hojení ran.

Účast na stánku byla podpořena obchodními zástupci B. Braun a Zelená hvězda. Stěžejními produkty urologického portfolia byly pomůcky pro čistou intermitentní autokatetrizaci Actreen® Lite Cath
a Actreen® Glys Set, proplachový systém pro močové katetry Uro-Tainer a novinky z oblasti urostomie Flexima® UroSilk a vlhkého hojení ran Askina® DresSil.

Společnost B. Braun Medical se konference účastnila v letošním roce poprvé, a zařadila se tak mezi významné dodavatele v oblasti inkontinence.

Zuzana Marvánková
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Neurourologie je specializovanou součástí urologie a zabývá se poruchami močení v důsledku přerušení nervových drah a center. Porušení nervového zásobení je přitom způsobeno různými příčinami, nejčastěji úrazem (mozku, míchy, pánevních nervových pletení a periferních nervů), nervovými chorobami či v důsledku metabolických onemocnění (cukrovka). Projevy těchto poruch souhrnně označujeme jako neurogenní dysfunkce močových cest.

08.06.2021
Ambulantní péče

Tým profesora Pavla Michálka, vedoucího lékaře Kanylačního centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, jako jediný ve střední Evropě provádí od roku 2018 implantace portů do hrudní dutiny pro chronickou drenáž recidivujícího hrudního výpotku pomocí speciálního portu Celsite® DRAINAPORT. Ročně zavedou 800 – 1 000 přístupů včetně těch složitých alternativních, a to u všech věkových skupin pacientů, včetně novorozenců, což je řadí k největším centrům v České republice.

08.07.2020
Ambulantní péče