Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

V boji s těžkou nemocí bude doma malému Matyášovi pomáhat nová infuzní pumpa

12. Duben 2011

V boji s těžkou nemocí bude doma malému Matyášovi pomáhat nová infuzní pumpa

Pro čtyřletého Matyáše je infuzní pumpa něco jako další orgán, nyní se o něj bude starat nejmenší a nejlehčí pumpa na světě dodávající živiny do těla.

O život malého Matyáše Zaremby bude nyní pečovat nejmodernější přístroj na trhu. Již v prvním měsíci jeho života mu lékaři diagnostikovali vzácnou Hirschprungovu chorobu, která postihuje asi jednoho novorozence z 5 000 narozených dětí. Toto vrozené onemocnění postihuje tlusté střevo a projevuje se různě závažnou střevní neprůchodností. Krátce po porodu museli lékaři malému Matyášovi odebrat polovinu střeva a napojit ho na infuzní pumpu, jež mu do těla začala dodávat živiny. 

Matyáš s maminkouV současné době musí být čtyřletý Matyáš nejméně 12 hodin denně na infuzní pumpu napojen a jeho spolehlivost je pro něj životně důležitá. Když před pár týdny přestala správně fungovat baterie přístroje, šlo doslova o minuty, aby se chlapci nenarušil metabolismus. 

Zoufalí rodiče se tehdy s žádostí o urgentní pomoc obrátili přímo na společnost B. Braun Medical. Ta zajistila okamžitou dodávku náhradní pumpy. Vzhledem k poměrně vysoké pořizovací ceně přístroje, která činí bezmála 70 tisíc korun, se  společnost B. Braun Medical rozhodla, že Matyášovi novou infuzní pumpu daruje a umožní jeho rodičům o něco klidnější život. 

„Chtěli bychom touto cestou poděkovat společnosti B. Braun za novou infuzní pumpu, kterou se nám rozhodli darovat. Tento přístroj nám výrazně usnadnil život a nebudu přehánět, když řeknu, že si nedokážu představit, co bychom bez něj dělali. Téměř každý týden totiž musíme jezdit z Ostravy do pražského Motola, kde má Matyáš svého lékaře a cestování se starým přístrojem nebylo snadné. Byl velký, těžký a kvůli kapkovému senzoru na dálkové cesty nevhodný. Nový model využívá zcela jiné technologie, je snadno přenosný a jednodušší na manipulaci,“ říká Petra Ševčíková, maminka malého Matyáše.

Pro Matyáše je infuzní pumpa něco jako další orgán

 „Před pár týdny nás ve večerních hodinách kontaktovala rozrušená maminka malého Matyáše s tím, že se jim porouchala infuzní pumpa a jestli bychom jim mohli pomoci,“ popisuje situaci Jiří Lukeš, jednatel společnosti B. Braun Medical, která infuzní pumpy vyrábí. „Vyslali jsme ihned do Ostravy našeho zástupce z Bruntálu, který Matyášovi přivezl nový přístroj a porouchaný odvezl na opravu. Maminka Matyáše jela kolegovi naproti a na půli cesty si předali náhradní pumpu. Večer již chlapec usínal připojen na nový přístroj,“ dodává Lukeš. 

Pro Matyáše je infuzní pumpa něco jako další orgán, bez něhož se neobejde. Společnost B. Braun Medical se rozhodla darovat Matyášovi nejnovější model infuzní pumpy Infusomat Space, jehož spolehlivost, hmotnost a velikost nemá ve světě konkurenci. O život Matyáše tedy nově pečuje přístroj, kterým jsou vybavena jen špičková nemocniční oddělení v republice.

Infuzní pumpa Infusomat Space je novou generací infuzní technologie. Jedná se o nejmenší, nejlehčí
a nejbezpečnější infuzní přístroj na světě. Tento typ je určen pro nemocnici i domácí péči a nabízejí širokou škálu funkcí.

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

19.12.2019
Intenzivní péče