Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Ureofix Compact - kompaktní uzavřený systém na měření hodinové diurézy

24. Květen 2016

Ureofix Compact - kompaktní uzavřený systém na měření hodinové diurézy

Množství moči je proměnlivé, závisí na příjmu tekutin, teplotě okolí, tělesné činnosti atd.

Termín diuréza znamená množství definitivní moči, kterou vytvoří ledviny za určitou časovou jednotku. Obvykle se jedná o 1,5 litru moči za 24 hodin.

 

Měření hodinové diurézy znamená jednoduché sledování výdeje moči za časovou jednotku, které může poukázat na sníženou funkci ledvin. Sledování diurézy je důležité u řady onemocnění a akutních stavů.

 

Přesné měření výdeje moči

 

Ureofix Compact je uzavřený močový systém, který je napojen na močový katetr a zajišťuje přesné měření výdeje moči. Skládá se ze dvou částí – uzavřené odměrné komory a sběrného sáčku.

Minimalizuje riziko nozokomiálních infekcí díky dvěma jednosměrným ventilům. První je integrován do kapací komůrky a brání zpětnému toku moči do hadičky. Druhý, v sáčku, zabraňuje návratu moči do kapací komůrky, a to i tehdy, je-li sáček položen naplocho na lůžku.

Uzavřená odměrná komůrka je určená ke snadnému a přesnému odečtení objemu moči na měřicí stupnici v kritickém rozmezí 0–50 ml a od 60 do 500 ml. Snadné slévání moči z odměrné komůrky zajišťuje flexibilní hadička, která je připojena pod úhlem 45 stupňů, a tím snižuje riziko jejího zalomení.

 

Bezpečnost především

 

Systém umožňuje praktické uchycení k lůžku podle individuální potřeby dvěma přiloženými pásky pro trvalé uchycení, stahovací páskou pro trvalé uchycení i rychlé přemístění a obsahuje integrovaný háček pro rychlé zavěšení.

Pro bezpečnost ošetřujícího personálu je součástí systému bezjehlový vstup pro odběr vzorků moči. Nehrozí tak poranění injekční jehlou.

 

Sběrný sáček má kapacitu dva litry, výpusť na křížovém dně a neobsahuje latex. Nově je sáček umístěn za odměrnou komůrkou, délka od konstrukce lůžka je pouhých 32 cm.

 

Více informací:

Ureofix

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Neurourologie je specializovanou součástí urologie a zabývá se poruchami močení v důsledku přerušení nervových drah a center. Porušení nervového zásobení je přitom způsobeno různými příčinami, nejčastěji úrazem (mozku, míchy, pánevních nervových pletení a periferních nervů), nervovými chorobami či v důsledku metabolických onemocnění (cukrovka). Projevy těchto poruch souhrnně označujeme jako neurogenní dysfunkce močových cest.

08.06.2021
Ambulantní péče

Tým profesora Pavla Michálka, vedoucího lékaře Kanylačního centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, jako jediný ve střední Evropě provádí od roku 2018 implantace portů do hrudní dutiny pro chronickou drenáž recidivujícího hrudního výpotku pomocí speciálního portu Celsite® DRAINAPORT. Ročně zavedou 800 – 1 000 přístupů včetně těch složitých alternativních, a to u všech věkových skupin pacientů, včetně novorozenců, což je řadí k největším centrům v České republice.

08.07.2020
Ambulantní péče