Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Trojcestný kohout Discofix® C s integrovaným bezjehlovým ventilem

11. Duben 2012

Trojcestný kohout Discofix® C s integrovaným bezjehlovým ventilem

Koncern B. Braun se dlouhodobě intenzivně věnuje vývoji, výrobě a propagaci prostředků zdravotnické techniky, které splňují nejvyšší bezpečnostní standardy. V rámci Safety konceptu uvádí na trh nový výrobek - trojcestný kohout Discofix® C s integrovaným bezjehlovým vstupem, který zvyšuje bezpečnost během infuzní terapie.

Discofix® C je vyroben z nového materiálu, jenž eliminuje riziko náhlého prasknutí, které může být příčinou nebezpečné kontaminace infuzní linky nebo vzduchové embolie. Tento unikátně vyvinutý kohout zajišťuje těsnost napojení, a to bez ohledu na použité léčivo a častou manipulaci. Vynikající vlastnosti nové generace trojcestných kohoutů byly testovány nezávislou institucí a ověřeny profesionály ve zdravotnictví. Všechny studie prokázaly, že většina vysoce koncentrovaných farmakologických přípravků nemá vliv na jejich dlouhodobé používání.

U nových kohoutů oceníte zejména pohodlný přístup díky otočné matici, jež umožňuje rychlé a snadné napojení a uzamčení. Integrovaný bezjehlový ventil, který lze snadno a rychle aktivovat, je bezpečným vstupem pro injekci, aspiraci nebo infuzi. Napojený bezjehlový ventil zajišťuje kontinuální průtok tekutiny rychlostí až 360 ml/min.

 Výhody pro uživatele

  • odolný vůči agresivním účinkům farmak
  • zabraňuje netěsnostem, kontaminaci a riziku vzduchové embolie
  • těsné napojení při dlouhodobé aplikaci
  • bezjehlový ventil umožňuje mnohonásobný pohodlný přístup pro aspiraci, injekci nebo infuzi
  • jednoduchá dezinfekce
  • prevence bodného poranění
  • kompatibilní s Luer-Slip a Luer-Lock
  • uzavřený systém
  • dlouhodobé použití v souladu s doporučeními CDC, RKI

Používáním kohoutu Discofix® C na vašem pracovišti výrazně snížíte riziko bakteriální kontaminace a vzduchové embolie. 

Více informací o novém produktu vám poskytne Zákaznické cetnrum společnosti B. Braun. V případě zájmu o zaslání bezplatného vzorku kohoutu Discofix® C s integrovaným bezjehlovým vstupem kontaktujte svého regionálního obchodního zástupce.

Petr Misař
Produktový specialista divize Hospital Care, společnost B. Braun Medical s.r.o.
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

19.12.2019
Intenzivní péče