Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče:

Trojcestný kohout Discofix® C s integrovaným bezjehlovým ventilem

Petr Misař

11. Duben 2012

Automatické infuzní systémy Infuzní terapie

Koncern B. Braun se dlouhodobě intenzivně věnuje vývoji, výrobě a propagaci prostředků zdravotnické techniky, které splňují nejvyšší bezpečnostní standardy. V rámci Safety konceptu uvádí na trh nový výrobek - trojcestný kohout Discofix® C s integrovaným bezjehlovým vstupem, který zvyšuje bezpečnost během infuzní terapie.

Discofix® C je vyroben z nového materiálu, jenž eliminuje riziko náhlého prasknutí, které může být příčinou nebezpečné kontaminace infuzní linky nebo vzduchové embolie. Tento unikátně vyvinutý kohout zajišťuje těsnost napojení, a to bez ohledu na použité léčivo a častou manipulaci. Vynikající vlastnosti nové generace trojcestných kohoutů byly testovány nezávislou institucí a ověřeny profesionály ve zdravotnictví. Všechny studie prokázaly, že většina vysoce koncentrovaných farmakologických přípravků nemá vliv na jejich dlouhodobé používání.

U nových kohoutů oceníte zejména pohodlný přístup díky otočné matici, jež umožňuje rychlé a snadné napojení a uzamčení. Integrovaný bezjehlový ventil, který lze snadno a rychle aktivovat, je bezpečným vstupem pro injekci, aspiraci nebo infuzi. Napojený bezjehlový ventil zajišťuje kontinuální průtok tekutiny rychlostí až 360 ml/min.

Výhody pro uživatele

 • odolný vůči agresivním účinkům farmak
 • zabraňuje netěsnostem, kontaminaci a riziku vzduchové embolie
 • těsné napojení při dlouhodobé aplikaci
 • bezjehlový ventil umožňuje mnohonásobný pohodlný přístup pro aspiraci, injekci nebo infuzi
 • jednoduchá dezinfekce
 • prevence bodného poranění
 • kompatibilní s Luer-Slip a Luer-Lock
 • uzavřený systém
 • dlouhodobé použití v souladu s doporučeními CDC, RKI

Používáním kohoutu Discofix® C na vašem pracovišti výrazně snížíte riziko bakteriální kontaminace a vzduchové embolie.

Více informací o novém produktu vám poskytne Zákaznické cetnrum společnosti B. Braun. V případě zájmu o zaslání bezplatného vzorku kohoutu Discofix® C s integrovaným bezjehlovým vstupem kontaktujte svého regionálního obchodního zástupce.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

 • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
 • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
 • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník