Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Třímiliardtý infuzní set vyrobený koncernem B. Braun

12. Září 2017

Třímiliardtý infuzní set vyrobený koncernem B. Braun

Ve výrobním komplexu Pfieffewiesen se oslavovalo. Na výrobní lince byl totiž kompletován třímiliardtý infuzní set.

Výroba infuzních setů byla v severoněmeckém Melsungenu zahájena roku 1992. Během následujících jedenácti let byla vyrobena první miliarda kusů. Vyrobit druhou miliardu pak trvalo jen devět let. A k výrobě zatím poslední, třetí miliardy stačilo společnosti B. Braun pouhých pět let. Společnost B. Braun patří tradičně k předním výrobcům a dodavatelům infuzních setů. I v České republice a Slovenské republice je B. Braun leaderem v oblasti infuzní linky a péče o ni.

Zatím posledním vrcholem vývoje infuzních setů bylo uvedení high-tech infuzního setu Intrafix SafeSet s bezpečnostními prvky PrimeStop (automatické naplnění) a AirStop (prevence infuze vzduchu). Nyní je tato souprava dodávána i s inovovaným regulátorem průtoku. Srovnávací studie se standardními infuzními sety prokázala, že používání setů Intrafix Safeset redukuje čas potřebný k přípravě infuze, zvyšuje efektivitu práce a snižuje náklady.

 

Přednosti infuzního setu Intrafix Safeset 

PrimeStop

Zajišťuje automatické naplnění infuzního setu. Zabraňuje vykapávání infuzního roztoku z konce setu na ruce, podlahu či lůžko pacienta a vylučuje jeho kontaminaci. Umožňuje přípravu několika infuzí najednou. Udržuje infuzní systém uzavřený až do napojení k pacientovi.

AirStop

Prevence infuze vzduchu a souvisejících infekcí. Při vyprázdnění kontejneru s infuzí zajišťuje AirStop konstantní hladinu infuzního roztoku. Vzduch nevniká do hadičky infuzního setu. Unikátní vzduchotěsná hydrofilní membrána slouží jako ochranná bariéra proti infuzi vzduchu a zároveň jako filtr partikulárních částic.

Nový regulátor průtoku

Zásadní rozdíl v regulaci infuze. Minimalizace kolísání průtoku. Díky inovaci je rozsah regulace průtoku širší a požadované nastavení průtoku mnohem snazší.

Hadička setu bez obsahu DEHP

Pro změkčení (plastifikaci) hadičky infuzního setu je použito alternativního, toxikologicky bezpečného materiálu DEHT - EastmanTM 168, který nefiguruje na žádném seznamu nežádoucích látek.

 

Více o produktech na www.bbraun.cz 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Spouštíme stránky, které pomáhají zvýšit bezpečí pacientů i zdravotníků

10.01.2017
Infuzní terapie

Vědecký výbor pro vznikající a nově zjištěná zdravotní rizika Evropské komise přehodnotil své stanovisko týkající se expozice di-ethylhexyl-ftalátu (DEHP)

18.07.2016
Infuzní terapie

 Mgr. Tomáš Glac popisuje zkušenosti se zavedením standardů pro bezpečnou uzavřenou infuzní linku ve Fakultní nemocnici Ostrava.

09.07.2015
Infuzní terapie