Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče:

Třímiliardtý infuzní set vyrobený koncernem B. Braun

redakce Braunovin

12. Září 2017

Automatické infuzní systémy

Ve výrobním komplexu Pfieffewiesen se oslavovalo. Na výrobní lince byl totiž kompletován třímiliardtý infuzní set.

Výroba infuzních setů byla v severoněmeckém Melsungenu zahájena roku 1992. Během následujících jedenácti let byla vyrobena první miliarda kusů. Vyrobit druhou miliardu pak trvalo jen devět let. A k výrobě zatím poslední, třetí miliardy stačilo společnosti B. Braun pouhých pět let. Společnost B. Braun patří tradičně k předním výrobcům a dodavatelům infuzních setů. I v České republice a Slovenské republice je B. Braun leaderem v oblasti infuzní linky a péče o ni.

Zatím posledním vrcholem vývoje infuzních setů bylo uvedení high-tech infuzního setu Intrafix SafeSet s bezpečnostními prvky PrimeStop (automatické naplnění) a AirStop (prevence infuze vzduchu). Nyní je tato souprava dodávána i s inovovaným regulátorem průtoku. Srovnávací studie se standardními infuzními sety prokázala, že používání setů Intrafix Safeset redukuje čas potřebný k přípravě infuze, zvyšuje efektivitu práce a snižuje náklady.

Přednosti infuzního setu Intrafix Safeset

PrimeStop

Zajišťuje automatické naplnění infuzního setu. Zabraňuje vykapávání infuzního roztoku z konce setu na ruce, podlahu či lůžko pacienta a vylučuje jeho kontaminaci. Umožňuje přípravu několika infuzí najednou. Udržuje infuzní systém uzavřený až do napojení k pacientovi.

AirStop

Prevence infuze vzduchu a souvisejících infekcí. Při vyprázdnění kontejneru s infuzí zajišťuje AirStop konstantní hladinu infuzního roztoku. Vzduch nevniká do hadičky infuzního setu. Unikátní vzduchotěsná hydrofilní membrána slouží jako ochranná bariéra proti infuzi vzduchu a zároveň jako filtr partikulárních částic.

Nový regulátor průtoku

Zásadní rozdíl v regulaci infuze. Minimalizace kolísání průtoku. Díky inovaci je rozsah regulace průtoku širší a požadované nastavení průtoku mnohem snazší.

Hadička setu bez obsahu DEHP

Pro změkčení (plastifikaci) hadičky infuzního setu je použito alternativního, toxikologicky bezpečného materiálu DEHT - EastmanTM 168, který nefiguruje na žádném seznamu nežádoucích látek.

Více o produktech na www.bbraun.cz

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník