Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče:

Systém Compact plus - Bezpečný, spolehlivý a snadno ovladatelný

redakce Braunovin

29. listopad 2018

Compactplus Automatické infuzní systémy

Inovativní a vysoce intuitivní Systém Compactplus nahrazuje úspěšnou přístrojovou generaci FM, do které patří dobře známé a časem prověřené přístroje Perfusor Compact, Infusomat FMS a Infusomat P. Nový systém svojí jednoduchostí vychází z této úspěšné řady a zároveň již v sobě obsahuje moderní bezpečnostní prvky přístrojové generace Space, kterou doplňuje. Věřím, že tento vysoce intuitivní produkt zjednoduší práci zdravotním sestrám a zvýší pacientovu bezpečnost díky. Bezchybná medikace je totiž základem jakékoliv léčby, a proto přístroj Compactplus považuji za nezbytný na poli infuzní techniky, líčí hlavní přednosti Systému Compactplus obchodní a marketingový manažer divize Hospital Care MUDr. František Vojík. 

Bezpečnost na prvním místě

Primárním smyslem infuzního konceptu Compactplus je ochrana a bezpečnost pacienta a obsluhujícího personálu. Zařízení obsahuje velké množství prvků a vlastností, díky nimž zaručuje stabilní podávání léků, výživy, roztoků i transfuzí pacientovi, a zároveň je jeho uživatelské rozhraní s naváděcím barevným displejem velmi přehledné, intuitivní a jednoduché. Umožňuje tak obsluhujícímu personálu bezproblémové spuštění infuzní terapie a zrychlení i zabezpečení celého procesu. „Přístroje s rezistencí proti zatečení (IP34 – největší stupeň ochrany v oblasti infuzní techniky na trhu) vynikají také svojí robustností, která zaručuje jejich odolnost pro náročné nemocniční prostředí. Jejich součástí jsou všechny potřebné upevňovací a transportní prvky, takže samotný přístroj je neustále připraven k rychlému použití, a to také díky vysokokapacitnímu akumulátoru s velmi rychlou dobou dobíjení,“ vysvětluje specialista infuzních systémů Ing. Tomáš Karas.

Přesné podávání medikace

Knihovna léčiv je otevřená až pro 3 000 léků včetně všech potřebných vlastností a parametrů. „Systém kontroly chybného dávkování je díky barevnému displeji velmi intuitivní a ve velké míře se podílí na bezpečnosti pacienta,“ dodává Ing. Tomáš Karas. Lineární dávkovač disponuje poloautomatickým pohonem, který umožňuje rychlé založení stříkačky a okamžité spuštění infuze, to vše při zachování ochrany před nežádoucím bolusem při zakládání stříkačky. Toto je zajištěno tlakovým senzorem a elektronickým blokováním pohonu dávkovače.
Infuzní pumpa je koncipovaná pro použití dedikovaných setů se silikonovým segmentem, který umožňuje přesné podávání infuze až po dobu 96 hodin. Set je opatřen svorkou pro uzavření setu po přerušení infuzní terapie, při vyjmutí setu z přístroje je tak automaticky zabráněno nežádoucímu úniku či podání roztoku. Infuzní pumpa umožňuje i podání enterální výživy a je zároveň certifikována pro podání transfuze.

Jednoduchá integrace systému

Celý systém Compactplus lze napájet jedním síťovým kabelem díky možnosti umístění do dokovacího systému. S pomocí datového modulu lze celý systém integrovat do nemocničních systémů, a to pomocí kabelového připojení nebo přes Wi-Fi. Pro generaci Compactplus je možné využít kompatibilitu s již existujícím balíkem aplikací B. Braun OnlineSuite. Můžeme tak využívat veškeré dostupné aplikace, které byly vyvinuty pro špičkový systém Space. „Nový systém Compactplus poskytuje možnosti širokého využití v různých medicínských odvětvích a díky mnoha inovacím a již ověřeným řešením dokáže uspokojit i nadstandardní potřeby zákazníků v oblasti infuzní terapie,“ uzavírá téma Ing. Tomáš Karas.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník