Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Světový den stomiků

23. Říjen 2009

Světový den stomiků

Světový den stomiků se oslavuje každý třetí rok, vždy během prvního říjnového víkendu. Oslavy jsou organizovány národními asociacemi a jejich hlavním cílem je zlepšit informovanost veřejnosti o tom, co stomie je a co život s ní obnáší.

Zveřejnění informací o stomicích v médiích pomáhá odstraňovat různá tabu, která v mnohých společnostech existují, i ovlivnit veřejnosprávní instituce, které by měly o rehabilitaci stomiků pečovat.

Síť prodejen a výdejen zdravotnických prostředků Zelená hvězda připravila na 3. října Den otevřených dveří. Přijďte se podívat a společně s námi oslavit Světový den stomiků.

Po celé dopoledne bude v každé prodejně Zelená hvězda přítomna profesionální stomická sestra, se kterou můžete v diskrétním prostředí prodiskutovat vše, co vás zajímá, připraveno bude malé občerstvení a po vyplnění stručného dotazníku obdržíte jako dárek pěkné tričko.

Pro jakékoli další dotazy včetně možnosti odběru vzorků bude na každé prodejně přítomen regionální konzultant a tým zázemí příslušné Zelené hvězdy. 

www.zelenahvezda.cz
Zelená linka: 800 331 131
zelenalinka@zelenahvezda.cz

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Neurourologie je specializovanou součástí urologie a zabývá se poruchami močení v důsledku přerušení nervových drah a center. Porušení nervového zásobení je přitom způsobeno různými příčinami, nejčastěji úrazem (mozku, míchy, pánevních nervových pletení a periferních nervů), nervovými chorobami či v důsledku metabolických onemocnění (cukrovka). Projevy těchto poruch souhrnně označujeme jako neurogenní dysfunkce močových cest.

08.06.2021
Ambulantní péče

Tým profesora Pavla Michálka, vedoucího lékaře Kanylačního centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, jako jediný ve střední Evropě provádí od roku 2018 implantace portů do hrudní dutiny pro chronickou drenáž recidivujícího hrudního výpotku pomocí speciálního portu Celsite® DRAINAPORT. Ročně zavedou 800 – 1 000 přístupů včetně těch složitých alternativních, a to u všech věkových skupin pacientů, včetně novorozenců, což je řadí k největším centrům v České republice.

08.07.2020
Ambulantní péče