Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Flexima® 3S Colo, Ileo, Uro

30. Květen 2014

Flexima® 3S Colo, Ileo, Uro

Nejnovější generace mechanického dvojdílného stomického systému již na českém i slovenském trhu. Základními vlastnostmi jsou snadnost při aplikaci, flexibilita a bezpečnost.

Společnost B. Braun Medical uvádí na trh v České a Slovenské republice zcela novou řadu stomických pomůcek. Jedná se o unikátní  dvojdílný mechanický systém, který vývojově využívá předností adhezivního systému Flexima® Key. Jedná se sice o mechanický dvojdílný systém, který nahrazuje řadu Almarys Twin+, ale vzhledem k inovacím vznikla zcela jiná pomůcka. Flexibilní podložka dokonale přilne k tělu a kopíruje jeho kontury. Příruba, která je rovněž z poddajného materiálu, umožňuje bezpečné napojení sáčku na podložku a komfort zůstává zachován. Díky využití „KEY konceptu“ je přiložení sáčku na podložku snadné a bezpečné.  Pojistka při horním okraji sáčku a podložky, která umožňuje slyšitelné zaklapnutí, dodává pacientům jistotu správného spojení.

Unikátní inovací jsou tři možné polohy napojení sáčku na podložku a také tři možnosti upevnění přídržného pásku. Toto vylepšení umožňuje najít co nejsprávnější polohu sáčku a podložky v závislosti na tělesných konturách při různých polohách pacienta.

Sáček je vybaven bezpečným vypouštěcím systémem s možností napojení na další sběrné močové sáčky.

První zkušenosti se systémem Flexima® 3S potvrzují vysokou bezpečnost a uživatelský komfort. Pacienti ocení výhody dvojdílného systému, ale pocítí komfort jednodílného.

 

Snadnost použití

-    správná pozice - tři jednoduché kroky zajišťují správné přiložení pomůcky

-    tři možnosti polohy sáčku v závislosti na konfiguraci těla

 

Bezpečnost

-    inovativní spojení zajišťuje zvýšenou ochranu proti prosaku mezi podložkou a sáčkem

-    přídavná pojistka poskytuje vysoký pocit bezpečí

-    možnost fixace páskem ve třech polohách

 

Poddajnost

-    minimální tlak na stěnu břišní díky poddajné přírubě

-    spojení sáčku a podložky je flexibilní a pro pacienta komfortní

-    zajištěna vysoká diskrétnost

Všechny produkty Flexima® 3S budou plně dostupné pro Českou a Slovenskou republiku od 1. 6. 2014. Pro bližší informace o produktech se prosím obracejte na obchodní zástupce OPM a na obchodní zástupce řetězce Zelená hvězda, www.zelenahvezda.cz.

MUDr. Zdeněk Kojecký Ph.D.
manažer divize OPM
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Odborné ambulance B. Braun Plus nabízejí širokou škálu služeb v oblasti hojení ran, urologie, péče o stomie nebo nutrice.

09.12.2021
Ambulantní péče

Neurourologie je specializovanou součástí urologie a zabývá se poruchami močení v důsledku přerušení nervových drah a center. Porušení nervového zásobení je přitom způsobeno různými příčinami, nejčastěji úrazem (mozku, míchy, pánevních nervových pletení a periferních nervů), nervovými chorobami či v důsledku metabolických onemocnění (cukrovka). Projevy těchto poruch souhrnně označujeme jako neurogenní dysfunkce močových cest.

08.06.2021
Ambulantní péče

Tým profesora Pavla Michálka, vedoucího lékaře Kanylačního centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, jako jediný ve střední Evropě provádí od roku 2018 implantace portů do hrudní dutiny.

08.07.2020
Ambulantní péče