Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

26. Říjen 2016

Současné možnosti dvoudílných systémů Flexima 3S a Flexima Key

Dvoudílný systém stomických pomůcek je jedním ze těch, které lze použít při ošetření stomie. Skládá se ze dvou samostatných částí - „podložky“ a „sáčku“. Základ stomické pomůcky tvoří „podložka“, která je vyrobena z hydrokoloidního materiálu a používá se ke krytí stomie. Zároveň slouží k uchycení „sáčku“, do něhož se jímá odcházející stolice či moč.

Výhodou dvoudílného systému je možnost samostatné výměny sáčku bez závislosti na podložce. Ta může zůstat přilepena na kůži i několik dní. Pomůcka je šetrná k pokožce, kdy nedochází k jejímu zatěžování kvůli výměně celé stomické pomůcky.

Společnost B. Braun Medical vyrábí dva produkty dvoudílného systému: Flexima® 3S a Flexima® Key. Oba typy produktů mají podložky v provedení plochém a konvexním a k dispozici jsou uzavřené, výpustné a urostomické sáčky. U produktu Flexima® 3S se podložka se sáčkem spojuje pomocí plastového kroužku tzv. „zacvaknutím“ a  produktu Flexima® Key se sáček spojuje s podložkou nalepením. Tato technologie se také označuje jako adhezivní.

Možnosti dvoudílného systému Flexima® 3S

  • snadnost použití – ke správné aplikaci pomůcky postačí tři kroky
  • bezpečnost – k bezpečnému připojení sáčku na podložku pomáhá příruba
  • tři polohy pro umístění sáčku podle potřeb pacienta
  • pojistka pro zvýšení bezpečnosti upevnění
  • možnost fixace páskem ve třech polohách
  • volba velikost sáčku v provedení Mini, Midi a Maxi

Možnosti produktu Flexima® Key

  • snadnost - přesná aplikace pomůcky pomocí systému klíče (Key) a zámku (Lock)
  • bezpečnost - silikonová lepicí plocha pro bezpečnou přilnavost sáčku na podložku
  • diskrétnost díky tenkému profilu pomůcky
  • flexibilní k povrchu břišní stěny

Pro svou diskrétnost, bezpečnost a jednoduchou manipulaci produkty Flexima® 3S a Flexima® Key umožňují pacientovi vysoký komfort při nošení. Flexibilní a přilnavý systém zabezpečení slouží jako prevence proti podtékání. Ergonomicky tvarovaný sáček potažený netkanou textilií je příjemný a šetrný ke kůži.  

Produkty Flexima® 3S i Flexima® Key jsou plně hrazeny z veřejného zdravotního pojištění (VZP).

 

Další informace o produktech na www.bbraun.cz 
 

Čtěte také

Stomie, ať už trvalá nebo dočasná, představuje vždy závažný zásah do každodenního života. Stomici často ztrácejí kontrolu nad vylučováním stolice a únikem plynů. Stejně jako zvuky související se stomií mají přímé dopady na společenský a intimní život, volný čas a další aktivity, tak i nošení stomického sáčku výrazným způsobem ovlivňuje pacientovo vnímání svého těla.

10.12.2019
Aktuality z B. Braun

„Budeme vám muset udělat stomii neboli umělý vývod na střevě“ – pokud pacient uslyší od lékaře tuto větu, zatají se mu aspoň na chvíli dech. Při založení stomie nastávají v životě jedince velké změny, které je zapotřebí včasně odhalit, umět je pojmenovat a pracovat na nich. Péče o pacienty se stomií je velice specifická a ke každému musí být volen individuální přístup. Nejde pouze o to, zda pacient zvládne péči o vývod, ale jak se postaví k celému svému budoucímu životu. Právě pro zvládnutí „nového“ začátku je vzdělávání pacientů potřebné.

06.06.2019
Stomie

Rok 2018 byl bezesporu tím nejtěžším, jaký Nikola (23), studentka pražské Vysoké školy ekonomické, dosud zažila. Opakující se zdánlivě šťastné konce, namísto kterých přicházely další a další komplikace… Život s chronickým onemocněním není vůbec lehká věc. Tím spíš, když se rozhodne vám do života radikálně zasáhnout. A jak sama Nikola říká, měla jsem „tu čest“ zažít tak trochu jiný život ve dvou.

23.05.2019
Stomie