Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče:

Současné možnosti dvoudílných systémů Flexima 3S a Flexima Key

26. Říjen 2016

Stomické pomůcky Stomie

Dvoudílný systém stomických pomůcek je jedním ze těch, které lze použít při ošetření stomie. Skládá se ze dvou samostatných částí - „podložky“ a „sáčku“. Základ stomické pomůcky tvoří „podložka“, která je vyrobena z hydrokoloidního materiálu a používá se ke krytí stomie. Zároveň slouží k uchycení „sáčku“, do něhož se jímá odcházející stolice či moč.

Výhodou dvoudílného systému je možnost samostatné výměny sáčku bez závislosti na podložce. Ta může zůstat přilepena na kůži i několik dní. Pomůcka je šetrná k pokožce, kdy nedochází k jejímu zatěžování kvůli výměně celé stomické pomůcky.

Společnost B. Braun Medical vyrábí dva produkty dvoudílného systému: Flexima® 3S a Flexima® Key. Oba typy produktů mají podložky v provedení plochém a konvexním a k dispozici jsou uzavřené, výpustné a urostomické sáčky. U produktu Flexima® 3S se podložka se sáčkem spojuje pomocí plastového kroužku tzv. „zacvaknutím“ a produktu Flexima® Key se sáček spojuje s podložkou nalepením. Tato technologie se také označuje jako adhezivní.

Možnosti dvoudílného systému Flexima® 3S

 • snadnost použití – ke správné aplikaci pomůcky postačí tři kroky
 • bezpečnost – k bezpečnému připojení sáčku na podložku pomáhá příruba
 • tři polohy pro umístění sáčku podle potřeb pacienta
 • pojistka pro zvýšení bezpečnosti upevnění
 • možnost fixace páskem ve třech polohách
 • volba velikost sáčku v provedení Mini, Midi a Maxi

Možnosti produktu Flexima® Key

 • snadnost - přesná aplikace pomůcky pomocí systému klíče (Key) a zámku (Lock)
 • bezpečnost - silikonová lepicí plocha pro bezpečnou přilnavost sáčku na podložku
 • diskrétnost díky tenkému profilu pomůcky
 • flexibilní k povrchu břišní stěny

Pro svou diskrétnost, bezpečnost a jednoduchou manipulaci produkty Flexima® 3S a Flexima® Key umožňují pacientovi vysoký komfort při nošení. Flexibilní a přilnavý systém zabezpečení slouží jako prevence proti podtékání. Ergonomicky tvarovaný sáček potažený netkanou textilií je příjemný a šetrný ke kůži.

Produkty Flexima® 3S i Flexima® Key jsou plně hrazeny z veřejného zdravotního pojištění (VZP).

Další informace o produktech na www.bbraun.cz

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

 • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
 • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
 • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník