Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Se stresovou inkontinencí mi pomohla pomůcka Diveen®

10. Březen 2021

Se stresovou inkontinencí mi pomohla pomůcka Diveen®

Lucie Stejskalová je šťastně vdaná, má dvě krásné dcery a pracuje v cateringové společnosti jako kuchařka. Od malička sportovala a láska k pohybu jí zůstala. Dnes je Lucii čtyřicet let, běhá Spartan Race a má za sebou několik triatlonových závodů. Přestože je ve výborné fyzické kondici, postihla ji stresová inkontinence. Řešení našla až v pomůcce Diveen®.

Inovativní a patentovaný koncept 

Pomůcka Diveen® je navržena tak,aby podpořila přední stěnu pochvy v oblasti pod hrdlem močového měchýře. Během zvýšeného úsilí, např. kašlání, dochází k náhlému nárůstu nitrobrišního tlaku a vzniká špičkový tlak, který se přenáší přes měchýř na pružný kroužek pomůcky Diveen®. Ten způsobí, že se pevná část pomůcky posune směrem nahoru, okamžitě podepře močovou trubici a přitom významně sníží výskyt úniků moči. 

Více informací naleznete na diveen.cz nebo kontaktujte Diveen linku B. Braun +420-777 363 343.

Na Lucii by vám možná na první pohled nepřipadalo nic zvláštního. Už ten druhý ale stojí za to. O Lucii by se dalo říct, že je na sportu závislá. Začínala s házenou, pak se věnovala atletice a v dalších letech dokonce sportovnímu aerobiku. V pětadvaceti letech ale otěhotněla a přišla sportovní přestávka. Nakonec se Lucii mateřská protáhla na šest let, protože tři roky po první dceři Verunce se narodila ještě Terezka. Zpátky do práce se Lucie vrátila v roce 2011. „Začínaly jsme tenkrát všechny v jeden den. Verča šla poprvé do školy, Terka do školky a já do kuchyně,“ směje se Lucie.

Láska ke sportu ji dovedla až k závodům Spartan Race a triatlonu 

Návrat do zaměstnání pro Lucii znamenal i návrat ke sportovním aktivitám. „Jsem člověk, který neumí odpočívat,“ říká o sobě. „Jen tak ležet na gauči mi připadá jako ztráta času.“ Začala hrát volejbal a chodit na kruhové tréninky.

Pak se pustila do běžeckých závodů Spartan Race a postupně zvládla všechny tři stupně obtížnosti. Jednou dokonce všechny v jeden den! Pořád to ale nestačilo. Loni si pořídila silniční kolo, začala trénovat na triatlon a k dnešku už má na kontě několik úspěšných startů. 

Zhruba ve stejné době objevila skákání na trampolínách a před nedávnem se dokonce pustila do tréninku sestavy skoků přes švihadlo. 

Lucie Stejskalová při tréninku na Spartan Race

Nedokázala zadržet moč a při běhu z kopce se  pomočila

 Jenže postupem času se pomalu a nenápadně objevily potíže s únikem moči. Už před několika lety Lucie pozorovala, že když kýchne nebo zakašle, občas jí nekontrolovaně unikne moč. Nevěnovala tomu ale příliš pozornosti. „Dávala jsem si to do souvislosti s těhotenstvím. S oběma dcerami jsem totiž opravdu hodně přibrala,“ vysvětluje Lucie.

„A taky jsem si říkala, že to asi patří k věku,“ dodává. Zlom přišel před třemi lety, kdy se Lucie zúčastnila závodu na deset kilometrů na Konopišti. Při běhu z kopce jí povolily svěrače a ona se pomočila. „Nechápala jsem, jak se to mohlo stát, ale prostě jsem nedokázala moč zadržet,“ vzpomíná Lucie.

Když našla odvahu se svěřit, našlo se i řešení – Diveen® 

Tehdy pochopila, že její problém je vážnější, než si myslela. Snažila se vyhýbat aktivitám, při nichž dochází k otřesům nebo nárazům. Vzdala se tréninků na trampolíně i skákání přes švihadlo a při běhání nosila slipovou vložku. 

Nějakou dobu se styděla s problémem svěřit, ale nakonec našla odvahu a o svých potížích řekla kamarádce, která pracuje jako zdravotní sestra na urologii. Ta Lucii vysvětlila, že se jedná o stresovou inkontinenci a poprvé se zmínila o inkontinenční pomůcce Diveen®. 

Dopodrobna Lucii vysvětlila, jak pomůcka funguje, a také jí dala vzorek na vyzkoušení. „Najednou bylo po problému. S pomůckou Diveen® můžu skákat přes švihadlo třeba půl hodiny v kuse a k žádné nehodě nedojde,“ pochvaluje si Lucie. „Navíc se zavádí podobně jako tampon s aplikátorem. Je to úplně jednoduché.“ 

Pomůcka Diveen® je volně prodejná i na poukaz 

Dnes Lucie při sportovních aktivitách náročnějších na různé typy nárazů a otřesů a také při skákání používá pomůcku Diveen ® pravidelně. „Používám ji, i když jdu například na kardio trénink nebo na heat. A samozřejmě na běhání a jumping,“ doplňuje Lucie.
Využívá možnosti vystavení poukazu od lékaře, díky němuž větší část nákladů na pomůcku hradí pojišťovna. „Výše doplatku závisí na stupni inkontinence, který pacientce diagnostikuje odborný lékař. Od závažnosti potíží se také odvíjí počet balení, na něž pacientka může poukaz uplatnit,“ upřesňuje urologická sestra Mgr. Olga Panenková z ambulance B. Braun Plus. Pomůcka Diveen® je běžně k dostání v internetové síti lékáren. 

Celých dvanáct hodin pohodlí bez starostí

Lucie také kvituje, že pomůcku Diveen® může „nosit“ až dvanáct hodin v kuse a že je možné ji použít i opakovaně (podle doporučení výrobce celkem dvakrát – pozn. redakce). „Po vyjmutí pomůcku pořádně omyju teplou vodou a pečlivě osuším. Není
to nic složitého,“ říká Lucie. 

Jak postupem času zjistila, inkontinence trápí i některé její kamarádky. „Vždycky když mi některá řekne, že se mnou nemůže jít na jumping, protože by se u toho počůrala, hned jí doporučím, ať vyzkouší Diveen®,“ vypráví Lucie. 

Lucie se tak díky pomůcce Diveen® zbavila starostí a prakticky bez omezení se může věnovat všemu, co má ráda. Stačilo jenom sebrat odvahu a probrat problém s odborníkem.

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Jaké to je, připravovat se na odlet do Tokia na událost, o níž mnoho sportovců často jen sní? Co pro ně znamenalo roční odložení paralympiády, kdo je doprovází a co vzkazují ostatním sportovcům s podobnými ambicemi? Před odletem do Tokia jsme vyzpovídali naše dva ambasadory Kateřinu Antošovou a Davida Drahonínského. A držíme oběma palce do následujících kvalifikačních a soutěžních dní!

25.08.2021

Uplynulý „pandemický“ rok plný omezení byl výzvou pro všechny, ale obzvlášť pro rizikové skupiny lidí, jako jsou například právě pacienti s chronickým onemocněním ledvin. Přistupovat k životu aktivně a s optimismem se ne vždy daří, ale nesmíme se o to přestat snažit, i když se nám to pomyslné „světélko ve tmě“ zdá třeba chvíli neviditelné. Kde ale vzít ten pozitivní přístup, jak neupadnout do stereotypu? A kdy si přiznat, že potřebuji odbornou pomoc? I na takové otázky nám odpovídala klinická psycholožka PhDr. Marcela Znojová, která se dialyzovaným pacientům věnuje.
 

11.08.2021

S Ivou Škodovou jsem se poprvé setkal v roce 2004 na pracovní poradě. Bylo to ještě ve starém sídle společnosti B. Braun v Cigánkově ulici v Praze. Celý kolektiv, včetně vedoucího, tehdy čítal pouze čtyři osoby. Iva mluvila pro mě neznámou řečí – používala výrazy jako např. Lifosan, Braunol, kvartérní amonné soli apod. První obchodní schůzky jsme absolvovali společně a já jen koukal…

09.07.2021