Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče:

Rekondice na Červenohorském sedle aneb na handicap není čas

Marek Dvorník

2. Listopad 2009

Stomie
Na přelomu září a října se v hotelu Červenohorské sedlo uskutečnil rekondiční pobyt organizovaný Slezským klubem stomiků Ostrava. Pobytu se zúčastnilo 107 stomiků a rodinných příslušníků z klubů v Ostravě, Opavě, Novém Jičíně, Přerově a hosté ze Slovenska a Polska. Pobyt proběhnul k velké spokojenosti všech zúčastněných, a to jak po rehabilitační, vzdělávací, rekreační, tak po společenské stránce.

Onemocnění tlustého či tenkého střeva nebo také močových cest končící vyústěním v podobě stomií se díky genetice a současnému životnímu stylu vyskytují poměrně často. Lidé trpící tímto onemocněním jsou z velké části onkologicky nemocní. V nemocnicích či ambulancích se jim dostává velké péče, firmy vyvíjejí stále lepší stomické pomůcky, které zlepšují životní komfort. To umožňuje čím dál vyšší kvalitu života.

A aktivitou již mnoho let žijí lidé sdružení v ostravském, novojičínském, přerovském a opavském ILCO klubu. Během roku pořádají mnoho společných akcí, jako jsou poznávací či turistické výlety nebo
i vzdělávací akce.

Avšak jednou do roka se všechny jmenované kluby setkají společně na rekondičním pobytu, který letos naplánovali do krásného jesenického pohoří, a to konkrétně do hotelu Červenohorské sedlo, který jim přinesl spoustu komfortu a doplňkových služeb, jako např. koupání nebo masáže. Krásná příroda
a stále přetrvávající babí léto vyzývaly k četným procházkám a výletům po okolí. V Jeseníkách je totiž opravdu co vidět. Nikomu snad nemusíme připomínat názvy, jako je Karlova studánka, Praděd, Rejvíz, lázně Jeseník a jiné. A pokud ano, tak to berte jako dobrý tip na výlet či dovolenou.

Spřátelené kluby si vybraly k rekondici termín v týdnu od 28. září
do 4. října 2009. Tento týden není ničím vyjímečný, kromě jednoho konkrétního dne - 3. října - který je vyhlášen Světovým dnem stomiků. A když je to světový den, je třeba pořádně ho oslavit. Sdružené kluby patří do mého pracovního regionu, tudíž jsem
i svou návštěvu na rekondici naplánoval na toto symbolické datum. V dopolední části proběhla prezentace a konzultace portfolia B. Braun produktů pro stomiky a slavnostní večer zpestřili Šárka Vaculíková a Pavel Zahradníček ukázkami latinskoamerických
a standardních tanců. Tento mladý mistrovský pár vykouzlil na tvářích všech přítomných úsměvy a nadšení a taktéž mnohé zvedl ze židlí. A to byl povel k tomu, aby se šlo tančit. Jelikož se zabývám tancem přes dvaadvacet let, velmi rád jsem řadu účastníků naučil novým krokům, například k čače nebo mambu.

Myslím, že to byla velmi důstojná tečka za tak významným dnem, jakým je Světový den stomiků.
Těšíme se na další setkání.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník