Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

První infúzní set s bezpečnostími prvky - Intrafix® SafeSet

20. Únor 2009

První infúzní set s bezpečnostími prvky - Intrafix® SafeSet

V posledních letech ve všech zdravotnických zařízeních výrazně stoupají požadavky na zvyšování bezpečnosti a zefektivňování standardních ošetřovatelských postupů. Tyto opatření pak v každodenní klinické praxi významně napomáhají ošetřovatelskému personálu věnovat více pozornosti jednotlivým pacientům a zároveň redukují stres na pracovištích.

Koncern B. Braun přispívá k trvalému snižování rizika neúmyslného poškození pacienta v průběhu léčebné péče kladením důrazu na bezpečnost zdravotnických prostředků. Zároveň se zaměřuje na inovaci a vývoj výrobků, které vedou ke snížení rizika poškození zdraví pacientů i ošetřovatelského personálu při jejich používání. Během prezentací pro zdravotnické pracovníky je často používán příměr „bezpečí pacienta = bezpečí personálu a naopak“. Naším jasným cílem je přinést optimální řešení pro efektivní léčbu pacientů a bezpečnost zdravotnického personálu.

Jedním z produktů, které tyto požadavky splňují, je nový infúzní set s bezpečnostními prvky Intrafix® SafeSet. Infúzní souprava Intrafix® SafeSet představuje výrazné zdokonalení stávajícího standardu.

Bezpečnostní prvek PrimeStop zajišťuje automatické a hygienické naplnění (odvzdušnění) setu. V zeleném ochranném krytu konektoru se nacházejí otvory pro odvzdušnění a integrovaný vzduchový filtr. Hydrofobní membrána tohoto filtru zabraňuje bakteriální kontaminaci a vykapávání tekutiny z konektoru na ruce, podlahu či lůžko pacienta. Plně je redukováno riziko potřísnění agresivními léčivy (cytostatika, antibiotika apod.). PrimeStop udržuje infúzní systém uzavřený až do napojení k pacientovi.

Druhý bezpečnostní prvek AirStop je unikátní vzduchotěsná membrána, která slouží jako ochranná bariéra proti infúzi vzduchu a zároveň jako filtr partikulárních částic. Při vyprázdnění kontejneru (infúzní lahve) zajišťuje AirStop konstantní hladinu infúzního roztoku.

Prime Stop   Air Stop

PrimeStop - Nová krytka koncového konektoru vybavená hydrofobní membránou zabraňuje odkapávání infúzního roztoku z konce setu a vylučuje kontaminaci. AirStop - Unikátní vzduchotěsná membrána slouží jako ochranná bariéra proti infúzi vzduchu a zároveň jako filtr partikulárních částic.

Výhody infúzní soupravy Intrafix® SafeSet:

  • možnost přípravy několika infúzí najednou,
  • prevence infúze vzduchu a souvisejících infekcí,
  • méně stresu na pracovištích,
  • úspora času a nákladů,
  • zvýšení bezpečnosti během infúzní terapie.

Discofix - trojcestný kohout  
Bezjehlový vstup (chlopeň)

Obr. vlevo: Discofix® - trojcestný kohout - bezpečný přístup pro snadnou injekci, aspiraci nebo paralelní infúzi

Obr. vpravo: Bezjehlový vstup (chlopeň) - praktický, bezpečný a rychle dostupný bezjehlový vstup pro injekci, aspiraci nebo paralelní infúzi - uzavřený systém

Intrafix® SafeSet je k dispozici v uvedených provedeních 

Intrafix® Popis produktu Délka hadičky Katalogové číslo
SafeSet  základní 180 cm 4063000
N.T.P. - Neutrapur (non-PVC)      4063002
Y-N.F. - s bezjehlovým vstupem 210 cm 4063004
3-W.S.C. - s trojcestným kohoutem a prodlužovací hadičkou 220 cm 4063006

 

Petr Misař
divize Hospital Care

Petr Misař
Produktový specialista divize Hospital Care, společnost B. Braun Medical s.r.o.
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

19.12.2019
Intenzivní péče