Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Prontosan® Wound Gel X - gel na zvlhčování, čistění a dekontaminaci rány

6. Červen 2012

Prontosan® Wound Gel X - gel na zvlhčování, čistění a dekontaminaci rány

V lednu tohoto roku jsme v rámci pardubickém kongresu, který je každoročně zaměřen na problematiku hojení ran a kožních defektů, uvedli jednu z nejvýznamnějších produktových novinek - gel na rány Prontosan® Wound Gel X ze sortimentu Wound Care.

 

Hlavním úkolem prostředku Prontosan® Wound Gel X je zvlhčování, čištění a dekontaminace rány. Zásadní je také následné rozpouštění vzniklé nekrózy, která brání úspěšné léčbě vzniklého defektu nebo rány. Při nanášení Prontosan® Wound Gel X nedochází k traumatizaci rány, což je velmi důležité zejména pro psychickou pohodu pacienta při léčbě, kdy je každý dotek či kontakt s ránou vnímán velmi citlivě. Díky vyšší viskozitě se gel po nanesení rovnoměrně rozprostře po ploše rány a zůstává aktivní v místech, kde je jeho působení žádoucí. Tato vlastnost je zásadní u rozsáhlejších ran, zejména popálenin, kde je plošné působení výrobku nezbytné.  

Výborných výsledků při léčbě je dosahováno díky vyváženému a aktivně působícímu složení . Prontosan® Wound Gel X je složen z polyhexanidu, betainového tenzidu, glycerolu, hydroxyetylcelulózy a purifikované vody. Jeho složení pozitivně hodnotili i odborníci, kteří označili polyhexanid za prostředek první volby.
 

Indikace
  • popáleniny II. a III. st.,
  • akutní rány (zvláště velkoplošné traumatické rány),
  • chronické rány (např. bércový vřed, dekubity, diabetické ulcerace),
  • rány ošetřované při paliativní péči,
  • odběrové plochy pro transplantace. 

 

 

„Na základě dobré tkáňové tolerance a klinicky zřejmé podpory hojení ran patří polyhexanid mezi prostředky první volby pro léčbu chronických, obtížně zhojitelných, případně velmi citlivých ran (například popálenin druhého stupně) i pro laváže.“ (Zdroj: Společné doporučení k antiseptikům pro ošetřování ran, skupina odborníků, duben 2004)

Prontosan® Wound Gel X nabízíme klientům ve sterilním 250g balení a s dobou trvanlivosti po otevření 8 týdnů. Pro bližší informace o produktu a pro objednání se prosím obraťte na naše obchodní zástupce.

 

 

Na základě dobré tkáňové tolerance a klinicky zřejmé podpory hojení ran patří polyhexanid mezi prostředky první volby pro léčbu chronických, obtížně zhojitelných, případně velmi citlivých ran i pro laváže.

 

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

V naší ambulanci hojení ran na Interním oddělení Strahov zvoní velmi často telefon s prosbou o konzultaci v postupu a výběru terapeutických materiálů u pacientů s různými typy ran. Volají lékaři, kolegyně z různých lůžkových oddělení nebo sestry z domácí péče. Délka hovoru se odvíjí podle toho, zda jde o problém nemocného na standardním lůžkovém oddělení nebo zda je nemocný umístěn na některém oddělení intenzivní péče.

15.11.2017

Jedním z faktorů, který může kladně ovlivnit rozhodnutí ošetřujícího, kromě léčebného účinku, je i aplikační forma. Mgr. Markéta Koutná z KARIM a Interního oddělení Strahov představuje vlastnosti a výhody Argogen spraye.

21.12.2015
Drenáže ran