Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Prevence rizik v infuzní terapii

10. Leden 2017

Prevence rizik v infuzní terapii

Je obtížné si představit moderní medicínu bez infuzní terapie. Ať se podíváme kamkoli – od podání léčiva po nutriční podporu, podání tekutiny nebo náhradu krve – intravenózní (IV) terapie je nenahraditelnou součástí léčebného režimu. S touto terapií jsou však stejně jako se všemi ostatními spojená rizika jak pro pacienta, tak pro zdravotnický personál.Tato rizika lze navíc obtížně určit, protože jejich důsledky nejsou zřejmé okamžitě a jsou často připisovány jiným původcům.

Společnost B. Braun v souladu se svou tradicí sdílení odborných znalostí usiluje o zvýšení povědomí o rizicích infuzní terapie prostřednictvím otevřené komunikace. Spolu s nabídkou zdravotnických prostředků s bezpečnostními prvky tak přispívá k větší ochraně pacientů i zdravotnického personálu.

 

Na nových stránkách vám představujeme možné způsoby prevence rizik v infuzní terapii mezi které patří např. medikační pochybení, mikrobiální a chemická kontaminace a další. Stránky navíc obsahují přehledný seznam nebezpečných látek, s kterými se lze setkat v infuzní terapií. Nezbytnou součástí jsou také odkazy na příslušné odborné zdroje a evropskou legislativu. Více informací naleznete na stránkách http://cs.safeinfusiontherapy.com/

 

Bc. Tomáš Kovrzek
odborný garant Aesculap Akademie
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Společnost B. Braun dlouhodobě prosazuje bezpečné podávání chemoterapie. Prvním úkolem, na který se soustředila, byla ochrana zdravotnického personálu. Tak vznikl Cyto-Set®, uzavřený systém pro bezpečnou přípravu a aplikaci cytotoxických léků, který chrání především zdravotní sestry. V České republice jej využívá již více než dvacet fakultních i okresních nemocnic. Vývoj však pokračuje stále dál. Kromě inteligentních pump Infusomat® Space a uzavřeného systému Cyto-Set® B. Braun uvedl také software Oncosafety® Remote Control, který zamezuje chybnému podání chemoterapie, a ochraňuje tak především pacienty. Naprostou novinkou ve vývoji je pak aplikace umožňující efektivní telemedicínu.

30.10.2020

Národný onkologický ústav Bratislava sa zameral na zvýšenie bezpečnosti zdravotníckeho personálu pri príprave a podávaní cytostatickej liečby a zároveň na zvýšenie bezpečnosti pacientov a zníženie nežiaducich účinkov liečby prostredníctvom svojho pilotného projektu Oncosafety. Hlavné kroky, ktorými by sa malo dosiahnuť zvýšenie bezpečnosti, sú zmeny štandardných procesov pri manipulácii s cytostatikami formou rutinného zavádzania a bezpečnostných uzatvorených infúznych setov Cyto-Set® a aplikáciou liečby pomocou infúznej techniky.

14.07.2020

Nízcekoncentrované roztoky KCl v balení Ecoflac® plus jsou jedním z mnoha produktů, jejž si vyžádala běžná, každodenní praxe.

08.10.2014
Intenzivní péče