Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Prevence rizik v infuzní terapii

10. Leden 2017

Prevence rizik v infuzní terapii

Je obtížné si představit moderní medicínu bez infuzní terapie. Ať se podíváme kamkoli – od podání léčiva po nutriční podporu, podání tekutiny nebo náhradu krve – intravenózní (IV) terapie je nenahraditelnou součástí léčebného režimu. S touto terapií jsou však stejně jako se všemi ostatními spojená rizika jak pro pacienta, tak pro zdravotnický personál.Tato rizika lze navíc obtížně určit, protože jejich důsledky nejsou zřejmé okamžitě a jsou často připisovány jiným původcům.

Společnost B. Braun v souladu se svou tradicí sdílení odborných znalostí usiluje o zvýšení povědomí o rizicích infuzní terapie prostřednictvím otevřené komunikace. Spolu s nabídkou zdravotnických prostředků s bezpečnostními prvky tak přispívá k větší ochraně pacientů i zdravotnického personálu.

 

Na nových stránkách vám představujeme možné způsoby prevence rizik v infuzní terapii mezi které patří např. medikační pochybení, mikrobiální a chemická kontaminace a další. Stránky navíc obsahují přehledný seznam nebezpečných látek, s kterými se lze setkat v infuzní terapií. Nezbytnou součástí jsou také odkazy na příslušné odborné zdroje a evropskou legislativu. Více informací naleznete na stránkách http://cs.safeinfusiontherapy.com/

 

Bc. Tomáš Kovrzek
odborný garant Aesculap Akademie
Průměrně: 3.3 (9 hlasů)

Čtěte také

Společnost B. Braun dlouhodobě prosazuje bezpečné podávání chemoterapie. Prvním úkolem, na který se soustředila, byla ochrana zdravotnického personálu. Tak vznikl Cyto-Set®, uzavřený systém pro bezpečnou přípravu a aplikaci cytotoxických léků, který chrání především zdravotní sestry. V České republice jej využívá již více než dvacet fakultních i okresních nemocnic. Vývoj však pokračuje stále dál. Kromě inteligentních pump Infusomat® Space a uzavřeného systému Cyto-Set® B. Braun uvedl také software Oncosafety® Remote Control, který zamezuje chybnému podání chemoterapie, a ochraňuje tak především pacienty. Naprostou novinkou ve vývoji je pak aplikace umožňující efektivní telemedicínu.

30.10.2020

Národný onkologický ústav Bratislava sa zameral na zvýšenie bezpečnosti zdravotníckeho personálu pri príprave a podávaní cytostatickej liečby a zároveň na zvýšenie bezpečnosti pacientov a zníženie nežiaducich účinkov liečby prostredníctvom svojho pilotného projektu Oncosafety. Hlavné kroky, ktorými by sa malo dosiahnuť zvýšenie bezpečnosti, sú zmeny štandardných procesov pri manipulácii s cytostatikami formou rutinného zavádzania a bezpečnostných uzatvorených infúznych setov Cyto-Set® a aplikáciou liečby pomocou infúznej techniky.

14.07.2020

Nízcekoncentrované roztoky KCl v balení Ecoflac® plus jsou jedním z mnoha produktů, jejž si vyžádala běžná, každodenní praxe.

08.10.2014
Intenzivní péče