Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Produkt měsíce - Perfusor® Space - nový standard v infuzní terapii

1. Říjen 2011

Produkt měsíce - Perfusor® Space - nový standard v infuzní terapii

Je tomu právě 60 let, kdy společnost B. Braun společně s Dr. Hesem vyvinula první lineární dávkovač léků na světě. Jeho postupným přizpůsobováním potřebám klinické praxe vznikají jeho nástupci, kteří od roku 1964 již nesou registrovaný název Perfusor®. Toto označení se postupně stalo synonymem pro lineární dávkovač, a proto nebylo pochyb o tom, že i nejnovější řada přístrojů B. Braun Space bude pojmenována Perfusor® Space.

Perfusor® Space byl poprvé uveden na evropský i český trh v roce 2004. Stejně jako jeho přechůdci je prostředkem zdravotnické techniky, který splňuje nejvyšší nároky na funkčnost a bezpečnost v současné klinické praxi. Koncern vsadil u tohoto modelu na kompaktnost a zejména universálnost modelu, což jak se později ukázalo, byl opravdu důležitý krok. Přístroj je velmi malý a lehký (do 2 kg), jeho ovládání je velice jednoduché. S uživatelem komunikuje pomocí čtyř směrových šipek a českého jazyka na displeji.

Technické údaje, výhody

K základním technickým parametrům patří samozřejmě možnost využití velkého spektra třídílných stříkaček různých výrobců, dlouhá provozní výdrž na vestavěnou baterii a také vysoké nároky na bezpečnost provozu. Celá řada bezpečnostních mechanismů nebyla u jiných výrobců zatím použita. Dokládá to například automatické uchycení pístu stříkačky zabraňující náhodnému bolusu léčiva při manuálním vkládání. 

Vlastnosti

Universálnost nejnovějšího z rodiny přístrojů Perfusor® je skryta v jeho kompaktnosti, dokovacím mechanismu s automatickým nabíjením a přenosem dat, minimální váze, maximální výdrži
a v neposlední řadě v možnosti rozšíření jeho funkčnosti pouhou změnou  softwaru či odblokování jeho zpoplatněných částí. Po nahrání nové softwarové verze se tak mimo běžné funkce lineárního dávkovače nabízí možnost použít jej v režimu „TCI“ - totální intravenózní anestezie, v režimu „PCA“ - pacientem řízené analgezie či „TGC“ - řízené hladiny glykemie. Jeden jediný přístroj je tak připraven pracovat na všech klinických pracovištích včetně záchranné služby a s adekvátním příslušenstvím (MRI stanice)
i v průběhu MRI vyšetření.

Obsahuje knihovnu léčiv, která je dnes současně dělená dle jednotlivých oddělení, a nové informace se do něj nahrávají po síti obdobně jako do počítačů po internetu. Pouze symbol upozorňující na čekající update systému vás upozorní na změny, které řízeně rozšíří funkčnost či změní knihovnu léčiv vašeho přístroje.

Zaznamenávání dat o terapii, stejně jako např. odesílání informací k servisnímu technikovi je jen třešničkou na dortu, v tomto případě narozeninovém. Slavíme totiž již 60. let a to je již věk opravdové vyzrálosti.

Zajímavosti

Infuzní systém B. Braun Space, jehož součástí je pumpa Perfusor Space, získal v roce 2007 na veletrhu HOSPIMedica ocenění pro špičkové produkty HOSPIMedica Award.


www.perfusor-60let.cz

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Kvalitní, moderní a intuitivní infuzní technika je základem pro každou nemocnici a naprosto neodmyslitelnou součástí výbavy na jednotkách intenzivní péče. O zkušenostech z oddělení, kde o životech pacientů často rozhodují i vteřiny, se s námi podělila Bc. Ivana Dvořáčková, staniční sestra z interní jednotky intenzivní péče ve Vojenské nemocnici Brno. 

28.06.2021

Společnost B. Braun v dubnu představila novou generaci infuzní techniky SpacePlus. Představení se neslo v duchu oslav 70. let od uvedení prvního lineárního dávkovače pro přístrojovou infuzní terapii na trh. Firma tehdy obchodním názvem Perfusor vtiskla označení všem budoucím lineárním dávkovačům v této oblasti terapie. I nyní generace SpacePlus nastoluje nový standard.

28.06.2021

Aesculap Akademie ve spolupráci s Vysokou školou zdravotnickou uspořádala kurz Infuzní technika v ošetřovatelské praxi. Společně tak vyšly vstříc studentům, kteří byli díky pandemii povolání do boje s covid-19 a nedostávalo se jim času na studium. Přestože kurz proběhl online, jeho významnou část tvořily praktické demonstrace zacházení s infuzními pumpami B. Braun Space. A účastníci byli víc než spokojení.

17.06.2021
Aesculap Akademie