Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Nový bezpečnostní standard ENFitTM: spojení, které k sobě patří

7. Březen 2016

Nový bezpečnostní standard ENFitTM: spojení, které k sobě patří

Chybné podání enterální sondové výživy může být pro pacienty fatální. Zamezit této situaci je proto pro výrobce a dodavatele klinické výživy prioritní. V důsledku dlouhodobého mezinárodního úsilí byl vyvinut nový ISO standard (ISO 80 369 – 3).

ISO standard ENFitTM bude používaný jako mezinárodní systém pro připojení pacientů na enterální výživu. Nové konektory (ENPlus konektor zůstane beze změny) budou zajišťovat vyšší bezpečnost pacientů tím, že je nebude možné propojit s konektory dalších „dodávacích“ systémů,  např. IV nebo Luer porty.

 

„Stay connected“

B. Braun spojil své síly s mezinárodním sdružením výrobců a dodavatelů enterální výživy (GEDSA) na podporu zavedení a přijetí nové mezinárodní normy. GEDSA připravilo komunikační plán na podporu nemocnic, lékařů a dodavatelů pro snazší přechod na nový ISO standard ENFitTM. Tato iniciativa nese název „Stay Connected“ a je dostupná na internetové adrese www.stayconnected.org,  kde jsou k dispozici veškeré potřebné informace a nástroje důležité pro přechod na nový ISO standard ENFitTM.

 

Změny kompletního portfolia

Nový ENFitTM systém zahrne změny kompletního portfolia používaného při podávání enterální výživy (aplikační sety, nazogastrické a nazointestinální sondy, stříkačky).

 

B. Braun bude zařazovat nový ENFitTM konektor tak, aby potřebné změny byly v souladu s normou ISO 80 369. V přechodné fázi bude i nadále B. Braun nabízet současné výrobky. Během roku 2016 dojde k úplné integraci nového ISO standardu ENFitTM  do portfolia výrobků pro enterální klinickou výživu B. Braun.

Prvním krokem v zavedení nového ISO standardu ENFitTM bude nabídka nových přechodných aplikačních setů, jejichž součástí budou přechodové konektory.


 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Celý jeden milion pump generace Space byl vyroben od roku 2004, kdy se začalo s jejich výrobou. „Dříve se vyráběly ručně,“ říká za strojovou výrobu Werk C v německém Melsungenu Thomas Breiter a poukazuje na nejmodernější CNC soustružící stroj, který je schopen v krátkém čase vyrábět přesné nástrojové součástky. 

06.03.2019
Infuzní terapie

Jednodušší ovládání a více času na pacienty.

19.03.2018
Infuzní terapie

Velmi komplexní pohled na rizika úpravy intravenózních léčiv na lůžkovém oddělení poskytlo účastníkům listopadové sympozium Aesculap Akademie, na němž se o své znalosti a zkušenosti podělily klinická farmaceutka, staniční sestra frekventovaného oddělení jednotky intenzivní péče a inspektorka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). „Díky otevřené komunikaci všech zúčastněných se daří vytvářet komunikační platformu pro vzájemnou inspiraci a prevenci chyb, ke kterým na pracovištích i přes veškerou dobrou vůli dochází,“ řekl MUDr. František Vojík, manažer pro obchod a marketing divize Hospital Care ze společnosti B. Braun.

18.01.2018
Infuzní terapie