Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče:

Nový bezpečnostní standard ENFitTM: spojení, které k sobě patří

redakce Braunovin

7. Březen 2016

Infuzní terapie

Chybné podání enterální sondové výživy může být pro pacienty fatální. Zamezit této situaci je proto pro výrobce a dodavatele klinické výživy prioritní. V důsledku dlouhodobého mezinárodního úsilí byl vyvinut nový ISO standard (ISO 80 369 – 3).

ISO standard ENFitTM bude používaný jako mezinárodní systém pro připojení pacientů na enterální výživu. Nové konektory (ENPlus konektor zůstane beze změny) budou zajišťovat vyšší bezpečnost pacientů tím, že je nebude možné propojit s konektory dalších „dodávacích“ systémů,  např. IV nebo Luer porty.

 

„Stay connected“

B. Braun spojil své síly s mezinárodním sdružením výrobců a dodavatelů enterální výživy (GEDSA) na podporu zavedení a přijetí nové mezinárodní normy. GEDSA připravilo komunikační plán na podporu nemocnic, lékařů a dodavatelů pro snazší přechod na nový ISO standard ENFitTM. Tato iniciativa nese název „Stay Connected“ a je dostupná na internetové adrese www.stayconnected.org,  kde jsou k dispozici veškeré potřebné informace a nástroje důležité pro přechod na nový ISO standard ENFitTM.

 

Změny kompletního portfolia

Nový ENFitTM systém zahrne změny kompletního portfolia používaného při podávání enterální výživy (aplikační sety, nazogastrické a nazointestinální sondy, stříkačky).

 

B. Braun bude zařazovat nový ENFitTM konektor tak, aby potřebné změny byly v souladu s normou ISO 80 369. V přechodné fázi bude i nadále B. Braun nabízet současné výrobky. Během roku 2016 dojde k úplné integraci nového ISO standardu ENFitTM  do portfolia výrobků pro enterální klinickou výživu B. Braun.

Prvním krokem v zavedení nového ISO standardu ENFitTM bude nabídka nových přechodných aplikačních setů, jejichž součástí budou přechodové konektory.


 

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník