Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče:

Novinky v bezpečné infúzní terapii

Petr Misař

6. Duben 2011

Automatické infuzní systémy Infuzní terapie

Koncern B. Braun se již mnoho let zaměřuje na výrobu moderních prostředků zdravotnické techniky, které snižují rizika léčebného výkonu, zvyšují jeho bezpečnost a poskytují ochranu zdravotnickému personálu. U mnoha produktů je jedním z předních výrobců, kteří určují daný směr ve spolupráci s nejprestižnějšími zdravotnickými zařízeními.

Hlavním cílem této snahy je stálé zdokonalování prostředků zdravotnické techniky, které vede ke zvyšování bezpečnostních standardů ve zdravotnických zařízeních. Vývoj, výroba, propagace i prodej výrobků přinášejících zvýšení bezpečnosti pacientů a zdravotnického personálu patří do Safety konceptu B. Braun.

Mezi osvědčené a dlouhodobě používané výrobky, které splňují podmínky Safety konceptu B. Braun, patří:

 • Bezpečnostní periferní žilní kanyly Vasofix® Safety a Introcan® Safety s ochranou hrotu zaváděcí jehly, která minimalizuje riziko bodného poranění a případného následného přenosu infekčních chorob;
 • Infúzní set Intrafix® SafeSet s bezpečnostními prvky PrimeStop, umožňující automatické naplnění,
  a AirStop, zabraňující infúzi vzduchu, a inovovaným regulátorem průtoku, který splňuje požadavky na přesné nastavení rychlosti infúze, představuje zásadní rozdíl v její regulaci a minimalizuje kolísání průtoku, jež může způsobit předávkování; samozřejmostí je hadička setu bez obsahu škodlivého DEHP;
 • Discofix® C, trojcestný kohout vyrobený z polyamidu, odolný proti agresivním účinkům léčiv, zabraňuje vzniku trhlin v materiálu a následnému vytékání léčiv a možnosti kontaminace infúzní linky;
 • Ecoflac® plus, praktický a bezpečný polyethylenový kontejner pro infúzní roztoky a některá antibiotika či léčiva připravená v podobě „ready to use“;
 • Cyto-Set, uzavřený systém pro přípravu a podávání cytostatik, který výrazně snižuje riziko cytotoxické kontaminace;
 • Ultrasite/Safeflow, bezjehlové vstupy pro mnohonásobný přístup do infúzní linky, výrazně snižují rizika kontaminace;
 • Ecoflac® Connect, přepouštěcí uzávěr určený pro přímé přidávání léčiv do infúzních roztoků, uzavřený systém;
 • B. Braun Omniflush, proplachovací stříkačka s fyziologickým roztokem určená k proplachům intravenózních katetrů.

Od února letošního roku začal koncern B. Braun dodávat na trh bezpečnostní venepunkční soupravu s křidélky Venofix® Safety, která splňuje všechny podmínky Safety konceptu B. Braun. Uvedením katetrů Venofix® Safety tak společnost B. Braun nana trzích v České a Slovenské republice pouze výrobky s bezpečnostními prvky.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

 • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
 • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
 • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník