Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče:

Nové elastomerické infuzní pumpy Easypump® II

Mgr. Iveta Hermanová

2. duben 2012

Infuzní terapie

Nejlepší terapie pro pacienta je zažívat pohodu domova, a tak i léčba v domácím prostředí přináší největší úspěchy. Z těchto důvodů vyvinul koncern B. Braun řešení pro léčbu pacientů, kteří potřebují antibiotickou léčbu nebo chemoterapii.

Nové elastomerické pumpy Easypump® II jsou určeny k infuzi léčiv pro kontinuální intravenózní, subkutánní nebo epidurální infuzi (podle modelu pumpy) a umožňují lékařům přemístit medicínskou terapii do ambulantní péče.

Mezi obvyklé léčby s možností využití elastomerické pumpy, a to u dospělých i u dětských pacientů, patří především chemoterapie, ale i antibiotická léčba, anestezie či léčba bolesti.

První generace Easypump® byla vyráběna externím dodavatelem. Easypump® II je nyní produkována přímo koncernem B. Braun, který garantuje vysoké kvalitativní standardy.

Vlastnosti a výhody

Easypump® II je nezávislá na hlavním napájení či bateriích, což pacientovi umožňuje ošetření v ambulantních podmínkách. Medikace je postupně aplikována díky pozitivnímu tlaku vyvinutému elastomerickou membránou. Průtoková rychlost je určena zařízením na regulaci průtoku (omezovačem rychlosti) a pozitivním tlakem elastomerické membrány. Tento tlak dodává roztok proti zpětnému tlaku katetrů a tlaku krve v žilách.

Známé a zavedené produkty inovujeme z důvodu větší bezpečnosti, jednodušší manipulace a větší flexibility. To vše Easypump® II splňuje.

Jednoduchost

Easypump® II je daleko snazší naplnit díky silikonové vrstvě, která se natahuje lépe než předchozí latexová vrstva. V důsledku toho se sníží síla plnění o 50% na 100 ml elastomerické pumpy.

Easypump® (I-Flow/KC) = 2,3 bar
Easypump® II (B. Braun) = 1,1 bar

Flexibilita

Easypump® II nabízí využití k širšímu spektru terapeutických možností. Ve srovnání s první generací Easypump® (I-Flow/KC), nové dostupné Easypump® II pokrývají větší škálu plnicích objemů s různými průtokovými rychlostmi. Easypump® II nemají časové limity. Pro infuzory první generace Easypump® ST-LT (I-Flow/KC) existovala tato časová omezení:

Easypump® ST - musela být naplněna 4 ho­diny před začátkem infuze

Easypump® LT - infuze musela být zahájena do 8 hodin po naplnění

Bezpečnost

Easypump® II, elastomerická membrána, ani hadičky Easypump® II neobsahují DEHP ani latex. U Easypump® II byla upřesněna průtoková rychlost. Pokud je naplněna do nominálního objemu, průtoková přesnost je:

Easypump® II ST - ± 15
%

Easypump® II LT - ± 10
%

Easypump® II má vyšší odolnost proti zlomu hadiček. Díky vylepšenému materiálu hadiček je více odolná vůči zlomení.

Hlavní výhody Easypump® II:

  • snažší plnění
  • přesnost průtoku ±10%
  • široká škála velikostí
  • snadná manipulace
  • pumpa se po naplnění sama odvzdušní

Easypump® II jsou navrženy tak, aby daly lékařům a sestrám možnost dodat pacientovi předem stanovené množství léku požadovaným a přesným způsobem, a to buď v nemocnici, nebo v domácích podmínkách.

Věříme, že tento chytrý infuzní systém a jeho jmenovaná vylepšení pomohou ke zlepšení kvality života nemocných. Zatímco pacienti mohou těžit z rychlé mobility, nemocnice mohou profitovat ze zkrácení délky pobytu pacienta.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník