Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče: Článek

Nová generace infuzní techniky od B. Braun je na světě: Spaceplus

Ing. Tomáš Karas

28. červen 2021

Spaceplus Automatické infuzní systémy

Společnost B. Braun v dubnu představila novou generaci infuzní techniky Spaceplus. Představení se neslo v duchu oslav 70. let od uvedení prvního lineárního dávkovače pro přístrojovou infuzní terapii na trh. Firma tehdy obchodním názvem Perfusor vtiskla označení všem budoucím lineárním dávkovačům v této oblasti terapie. I nyní generace Spaceplus nastoluje nový standard.

Pokročilá, nadčasová, digitalizovaná

Nová přístrojová generace naplňuje všechna hesla, která si firma stanovila. Díky svému designu, ergonomii a jednoduchému uživatelskému rozhraní se infuzní technika Spaceplus pyšní prestižním oceněním The Red Dot Design a iF award – 2021.

Unikátní softwarová platforma 

Spaceplus je mnohem víc než pouhá infuzní pumpa. Jde o inovativní ekosystém, který zahrnuje širokou škálu přístrojového vybavení a souvisejícího příslušenství a přináší i unikátní softwarovou platformu aplikací, která je nadstavbou již existujícímu softwaru B. Braun. Umožňuje inteligentní správu velkého množství pacientských dat s maximálním důrazem na kybernetickou bezpečnost a díky integrované Wi-Fi a aplikacím v cloudovém prostředí B. Braun nebyla konektivita infuzního techniky do nemocniční sítě nikdy tak jednoduchá. 

Zmíněný koncept zároveň umožní update systému a aktualizaci knihovny léčiv jedním kliknutím. Veškeré zmíněné procesy běží automaticky na pozadí bez nutnosti přerušení léčebné terapie a fyzické návštěvy oddělení biomedicínským inženýrem.

Bezpečnost pacienta na prvním místě

Zachování maximální bezpečnosti pacienta je naprostou samozřejmostí. Ergonomie uživatelského rozhraní má za cíl maximálně snížit množství medicínských chyb i díky jedinečné koncepci barevné vizualizace limitů dávkování léčiv. Celý systém zároveň zahrnuje velké množství unikátních bezpečnostních prvků. Naprosto revoluční je však optimalizace spouštěcí charakteristiky přístrojů, která představuje novou dimenzi v přesnosti dávkování infuzní techniky. Odolnost proti stříkající vodě IP 44 je aktuálně nejvyšší na trhu. 

Infuzní technika Spaceplus umožňuje zákazníkům individuální řešení chytré nemocnice, které zajistí větší komfort pro obsluhující personál.

Video k zahajovací události nové infuzní techniky Spaceplus & OnlineSuiteplus

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník