MUDr. František Vojík
B. Braun Medical jako významný dodavatel léčiv, spotřebních zdravotnických materiálů a dezinfekce pro Česko a Slovensko ve spolupráci s centrálou v Německu přijal ve výrobě a logistice řadu opatření k zajištění plynulých dodávek a minimalizace výpadků. Reagujeme tak na extrémní zvýšení poptávky v době pandemie onemocnění covid-19.
Je obecně známo, že pro onkologické pacienty představuje kromě samotného onemocnění velkou hrozbu také podvýživa neboli malnutrice. Mezi její příčiny nepatří jen nechutenství s nedostatečným příjmem stravy, ale i porucha metabolismu s horším využíváním přiváděných živin, způsobená nádorem a reakcí organismu na jeho růst. Jinými slovy přijatou potravu nedokáže zpracovat tak účinně jako zdravý organismus. Důvodem eskalace problémů s podvýživou při nádorovém onemocnění není jen nedostatečný příjem stravy, ale také zvýšená spotřeba energie, bílkovin a dalších živin při boji s nádorem. Problematice nutriční péče v onkologii bylo v červnu 2020 věnováno odborné sympozium Aesculap Akademie v budově B. Braun Dialog na pražské Bulovce.
Pokud je pacient v kritickém či vážném stavu, vždy potřebuje klinickou výživu, protože bez paliva žádný motor nefunguje. Samozřejmostí je i vícesložková výživa tak, aby se složky vzájemně doplňovaly. Tukové emulze jsou v této výživě nezastupitelné a mají hned několik významů.
Nízcekoncentrované roztoky KCl v balení Ecoflac® plus jsou jedním z mnoha produktů, jejž si vyžádala běžná, každodenní praxe.
B. Braun Vás srdečně zve ke svému stánku i na satelitní sympozium v rámci kongresu ESPEN 2014.
Jeho hlavním cílem je snížit počet podvyživených pacientů v nemocnicích.
Dobrý nutriční stav pacienta je klíčem k jeho úspěšné léčbě, protože už i 5% pokles tělesné hmotnosti může významně snížit odpověď na léčbu a dobu přežití.
Anglická státní agentura MHRA (Medicines and Healthcare products Regulatory Agency) vydala ve svém srpnovém zpravodaji informaci o nových kontraindikacích pro injekční formu roztoku kalcium glukonátu ve skleněných ampulkách, která vyplývá z nebezpečí expozice hliníku.
Nová směrnice rady Evropské unie „O prevenci poranění ostrými předměty v nemocničním a zdravotnickém odvětví“ znamená pro více než 3,5 milionu evropských zdravotnických pracovníků zlepšení ochrany před zraněními a přenosem infekcí způsobenými ostrými předměty, jako jsou například bodná poranění jehlou.
Doba, kdy zdravotnické pomůcky byly vyráběny v amatérských a často nevyhovujících podmínkách, je dávno pryč. K dnešní moderní medicíně již neodmyslitelně patří špičkové pomůcky, které usnadňují provedení zdravotnického výkonu, snižují jeho možná rizika pro pacienta a navíc často poskytují i ochranu zdravotnickému i ostatnímu personálu, který s nimi nakládá.