Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče:

Moderní infúzní systém pro děti

redakce Braunovin

1. Březen 2008

Space Automatické infuzní systémy
Pacienti dětského pavilonu Fakultní nemocnice v Motole mají k dispozici nejmodernější infúzní systém B. Braun SPACE. Ten jim zajišťuje vyšší míru pohodlí a bezpečí, šetří prostor kolem lůžka a lékařům výrazně usnadňuje práci.

Moderní infúzní systém pro děti

Odborníci společnosti B. Braun Medical instalovali do dvou pater rekonstruovaného pavilonu s 69 lůžky celkem 504 kusů infúzní techniky systému B. Braun SPACE. Instalace systému proběhla ve FN v Motole v rekordním čase pouhých dvou dnů. „Moderní medicína využívá množství přístrojů, které je nutné umístit v omezeném prostoru kolem lůžka“, říká Jiří Lukeš, ředitel a jednatel společnosti B. Braun Medical. „Náš systém B. Braun SPACE pomáhá šetřit místo a díky přesnému ovládání minimalizuje riziko špatného dávkování léků.“

B. Braun SPACE nabízí celou řadu funkcí pro zvýšení bezpečnosti podávání léčiv. Lékaři mohou nastavit limity pro dávkování léčiv a pracovat s přizpůsobitelnou knihovnou, která obsahuje informace až o 720 preparátech. Rychlou reakci na případné problémy zajišťuje výrazné zobrazení alarmů na přístroji, dávkovací stanici i v monitorovacím softwaru na připojeném běžném počítači. Systém B. Braun SPACE získal na veletrhu HOSPIMedica ocenění pro špičkové produkty HOSPIMedica Award.

Otištěno se souhlasem redakce Zdravotnických novin
Převzato ze Zdravotnických novin č. 50/2007

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník