Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Marek Dvorník

S dobou rozvinuté civilizace a technologických výdobytků, které nám usnadňují život, jdou ruku v ruce i civilizační choroby. Jednou z nejčastějších je diabetes mellitus neboli cukrovka. Včasný záchyt, prevence a screening velmi napomáhají k eliminaci a léčbě diabetu.

15.03.2017

Letošní 20. výroční kongres stomických sester (WCET - The World Council of Enterostomal Therapists) proběhl v polovině července ve švédském Göteborgu, který se své pořadatelské úlohy zhostil na výbornou. O významu akce svědčí fakt, že se kongresu zúčastnilo 1 500 delegátů z 51 zemí.

05.09.2014

Lidí s uměle vytvořeným vyústěním dutého orgánu mimo tělo v naší společnosti neustále přibývá. Nejčastějším případem je vyústění střeva a močového ústrojí.

27.11.2012
stomické pomůcky

Ve dnech 22.-23. března se v krásných a turisty hojně navštěvovaných Jeseníkách konala již tradiční a mezi odborníky oblíbená akce.

05.06.2012

Rozhovor s Pavlem Kremlem, předsedou Slezského klubu stomiků o zákeřné nemoci, vyrovnávání se s ní a důležitosti aktivního přístupu k životu.

24.01.2011
Rozhovory

Na přelomu září a října se v hotelu Červenohorské sedlo uskutečnil rekondiční pobyt organizovaný Slezským klubem stomiků Ostrava. Pobytu se zúčastnilo 107 stomiků a rodinných příslušníků z klubů v Ostravě, Opavě, Novém Jičíně, Přerově a hosté ze Slovenska a Polska. Pobyt proběhnul k velké spokojenosti všech zúčastněných, a to jak po rehabilitační, vzdělávací, rekreační, tak po společenské stránce.

02.11.2009