Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče:

20. světový kongres stomických sester v Göteborgu

Marek Dvorník

5. Září 2014

Stomie

Letošní 20. výroční kongres stomických sester (WCET - The World Council of Enterostomal Therapists) proběhl v polovině července ve švédském Göteborgu, který se své pořadatelské úlohy zhostil na výbornou. O významu akce svědčí fakt, že se kongresu zúčastnilo 1 500 delegátů z 51 zemí.

Koncern B. Braun byl platinovým sponzorem kongresu a zastupovali ho účastníci z patnácti zemí světa. Na stánku B. Braun bylo stále plno a samotné sympozium B. Braun navštívilo 300 účastníků.

Českou republiku reprezentovala sice pouze tříčlenná, avšak významná delegace ve složení prim. MUDr. Matěj Škrovina, Ph.D., primář Chirurgického oddělení Nemocnice Nový Jičín a v Göteborgu jeden ze čtyř přednášejících na mezinárodním B. Braun sympoziu, MUDr. Zdeněk Kojecký, obchodní a marketingový manažer divize OPM, a Marek Dvorník, obchodní zástupce divize OPM.

Témata B. Braun sympozia:

  • Současné trendy v kolorektální chirurgii (Prof. Dr. Alexander Schachtrupp, Německo)
  • Stomický pacient - nový dvoudílný mechanický systém (Dani le Chaumierová, Francie)
  • Nové trendy v irigaci stomiků (Lisa Loxdaleová, Velká Británie)
  • Nové trendy v materiálech pro stomiky - výsledky mezinárodní multicentrické studie (ČR a SR) (MUDr. Matěj Škrovina, Ph.D., Česká republika)

Koncern B. Braun na kongresu představil systém Flexima® 3S

Dvoudílný mechanický stomický systém byl již uveden i v České republice. Tato horká novinka získává na oblibě nejen u stomických sester, ale hlavně u lidí s operovanou stomií. Samotný název Flexima® 3S odráží jeho tři základní vlastnosti - Simple, Soft, Secure - jednoduchý, měkký, bezpečný. K dalším přednostem nového dvoudílného systému patří flexibilita, komfort, vodotěsnost a naváděcí systém.

Kongres WCET potvrdil, že koncern B. Braun patří mezi přední výrobce a dodavatele kvalitních stomických systémů.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník