Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče:

IX. celostátní kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí

redakce Braunovin

14. Březen 2011

Hojení ran

Ve dnech 27.-28. ledna 2011 proběhl v prostorách Univerzity Pardubice IX. celostátní kongres s mezinárodní účastí věnovaný hojení ran. Pořádala ho Česká společnost pro léčbu rány a v jeho průběhu přednesli svá sdělení mimo českých a slovenských specialistů i špičkoví odborníci z Německa, Nizozemí, Francie a Belgie.

Společnost B. Braun pomohla zorganizovat účast belgické předsedkyni Evropské asociace stomasester (ECET) Rosine van den Bulck. Ta se ve své přednášce zabývala incidencí a rizikovými faktory poškození kožního krytu v okolí stomie. Ostatní sdělení byly zaměřeny na širokou problematiku platící ve všech medicínských oborech, které se starají o rány a defekty. Na druhou stranu zde zazněly také vysoce specializované přednášky.

Ani v letošním roce nechyběly workshopy farmaceutických firem a firem zabývajících se zdravotnickým materiálem či technikou. Workshop společnosti B. Braun byl v letošním roce zaměřen na silikonová krytí, a to na mřížky a pěnové krytí. MUDr. Robert Ston (Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Praha) akci zahájil přednáškou věnovanou indikacím silikonových krytí u akutních i chronických defektů. Navázala MUDr. Vladimíra Fejfarová (IKEM, Praha) s problematikou diabetických defektů a možností terapeutického využití silikonů. Součástí workshopu byla i prezentace Sebastiana Plassarda (B. Braun, Francie), který shrnul výhody nového vícevrstevného pěnového silikonového krytí Askina® DresSil.

Po dlouhodobém působení naší společnosti v České republice a na Slovensku v oblasti léčby ran byl o náš stánek největší zájem za posledních několik let, což lze považovat za důkaz toho, že B. Braun patří v této problematice mezi špičky v oboru. Klienti pozitivně hodnotí, že společnost se přizpůsobuje novým trendům a přichází se stále novými produkty.

Nespornou výhodou společnosti je vzdělávání organizované Aesculap Akademií, jež informuje o praktickém využití produktů na hojení ran a vychovává nové specialisty v této oblasti. Závěrem je třeba říci, že letošní kongres hojení ran byl úspěšný a je výzvou pro následující ročníky.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník