Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Infuzní technika B. Braun Space – neustále otevřená novinkám

30. Listopad 2017

Infuzní technika B. Braun Space – neustále otevřená novinkám

Přestože infuzní technika B. Braun Space byla na český trh uvedena již před několika lety a je v našem prostředí velmi oblíbená, zdaleka ne všichni uživatelé jsou informováni, že se jedná o systém otevřený průběžným aktualizacím a využívání nových nástrojů, které lze do systému nahrát pouhým upgradem softwaru. Abychom rychle a efektivně seznámili zdravotnickou veřejnost z řad nemocničního personálu se všemi výhodami přístrojové generace B. Braun Space, připravili jsme pro zdravotníky instruktážní video, které je v průběhu několika málo minut seznámí s hlavními funkcemi a výhodami systému. Ucelený systém Space je díky „otevřenosti“ neustále připravený být nejmodernějším na trhu, i když je v provozu už několik let. 

Primárně jsme se ve videu zaměřili na bezpečnostní prvky jednotlivých přístrojů, které předcházejí medicínským chybám a významně usnadňují práci personálu v nemocnici. Velký důraz klademe také na představení nejnovějších verzí softwaru, které generace Space nabízí. Systém B. Braun Space je aktuálně možné rozšířit o nástroje, jako jsou Space Online suit, Take Over Mode, TCI, OccluGuard, SGC (více v info boxu) a další.

B. Braun Space může fungovat na kterémkoliv oddělení v nemocnici a je možné ho jednoduše přizpůsobit konkrétnímu pacientovi a potřebám jednotlivých medicínských odvětví. Patří beze sporu k top infuzním systémům na trhu a společnost B. Braun k dodávkám infuzní techniky standardně nabízí množství navazujících služeb a komplexní servis pro zákazníky. 

 

 

Nabízíme zdravotníkům kurzy i možnost navštívit referenční pracoviště

V centru Aeskulap Akademie v Pavilonu B. Braun Dialog na pražské Bulovce pořádáme výukové a školicí kurzy pro zdravotníky, kde si v moderní simulační místnosti mohou vyzkoušet nejen kompletní infuzní systém Space na praktických modelových případech, ale i mnohé další produkty B. Braun.

Dále je po domluvě možné navštívit referenční pracoviště, které vzniklo například ve Fakultní nemocnici v Brně na oddělení resuscitační a intenzivní medicíny. Zájemci z řad zákazníků tak mohou vidět kompletní fungující systém B. Braun Space v reálné praxi i s jeho propojením do nemocničních informačních systémů. Tak se naplno ukáže jeho bezpečnost, spolehlivost a efektivita provozu. Vzhledem k pozitivnímu ohlasu a narůstajícímu zájmu i ze strany zahraničních zdravotníků usilujeme o vznik dalších referenčních center.

 

Tým našich specialistů je vždy po ruce

Abychom byli schopni našim zákazníkům nejnovější systémy detailně představit a správně je implementovat na konkrétním pracovišti, sestavili jsme v roce 2014 tým specialistů pro automatické infuzní systémy (SAIS), kteří zdravotníky a zaměstnance technických oddělení (OZT) v nemocnicích seznamují s veškerými možnostmi nabízené infuzní techniky z pohledu bezpečnosti, konektivity, efektivity provozu či servisních služeb, a to v jejich domácím prostředí. Tříčlenný tým je zákazníkům k dispozici pro telefonické konzultace v průběhu celého pracovního týdne a v případě potřeby a po vzájemné dohodě dorazí i přímo na pracoviště. Zároveň specialisté zodpovídají za servisní úkony v nemocnicích.

Infuzní systém B. Braun Space představuje významné zvýšení bezpečnosti pacientů i zdravotníků. Dokáže archivovat data o terapii, umožňuje extrémně přesné dávkování a lze jej zcela bezpečně využít i při vyšetření magnetickou rezonancí.

Infuzní technika B. Braun Space tvoří ucelený systém, který lze plně propojit s existujícími interními systémy nemocnice. Stačí jednoduchá změna softwaru a je možné jej využít pro různé terapeutické postupy: infuzní léčbu, parenterální a enterální výživu, pacientem řízenou terapii bolesti (PCA) či pro tak specifické procesy, mezi něž patří například totální intravenózní anestezie (TCI). Tyto vlastnosti umožňují velmi pružné využívání přístrojového vybavení dle aktuálních potřeb zdravotníků. Navíc tak infuzní technika nezastarává.

Jednoduché a intuitivní ovládání umožňuje obsluhujícímu personálu rychlou a bezpečnou orientaci a díky jednotnému konceptu pak možnost přístroje sdílet i s ostatními odděleními nemocnice či je okamžitě bezpečně ovládat při emergentních situacích mimo vlastní pracoviště. V neposlední řadě velikost přístrojů a technologicky vysoce zdařilá architektura tzv. dokovacích stanic umožňuje použití až 24 přístrojů u jednoho pacienta s minimálním omezením prostoru kolem jeho lůžka.

 

 

Ing. Tomáš Karas

specialista AIS, divize Hospital Care

 

Kontaktní údaje na tým AIS specialistů:

Ing. Petr Hořák, koordinátor týmu / specialista AIS Česká republika

Mail: petr.horak@bbraun.com

Tel.: +420 602 447 229

 

Ing. Tomáš Karas, specialista AIS Česká republika

Mail: tomas.karas@bbraun.com

Tel.: +420 602 554 296

 

Marek Jurčo, specialista SAIS Bratislava

Mail: tibor.toth@bbraun.com

Tel.: +421 903 435 019

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

19.12.2019
Intenzivní péče