Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Infuzní technika B. Braun Compact Plus – další krok k vyšší bezpečnosti pacientů

12. Únor 2018

Infuzní technika B. Braun Compact Plus – další krok k vyšší bezpečnosti pacientů

Bezpečněji, spolehlivěji a robustně se sloganem „Time to care“ vstoupila na trh nová řada infuzní techniky B. Braun Compact Plus. Její místo je ve vyšší střední třídě a představuje tak dostupnější alternativu tam kde by dražší přístroje s větším vybavením, byli nadbytečné

„Zaměřili jsme se na to, aby vysoce intuitivní ovládání ještě více zjednodušilo práci s přístrojem a zvýšilo bezpečnost celého procesu. Sestrám, které jsou z 99 % jeho uživatelkami, tak zbude více času na další péči o pacienty,“ vysvětluje hlavní přednost nové infuzní techniky obchodní a marketingový manažer divize Hospital Care MUDr. František Vojík.

V pavilonu B. Braun Dialog na pražské Bulovce se uskutečnilo dvoudenní setkání zhruba dvaceti odborníků na infuzní techniku společnosti B. Braun z východoevropských regionů 3a a 3b. Seznamovali se s přístroji řady Compact Plus. „B. Braun dlouhodobě udává trendy v automatizované infuzní terapii. Vývoj a výroba infuzních pump má u nás více než šedesátiletou tradici. Je ale nutné držet krok s rychle se měnící dobou i trhem. Průměrný věk pacientů se zvyšuje a zároveň je práce lékařů a sester stále náročnější a složitější. Do tohoto prostředí vstupujeme s produktem, který se jednoduše používá, ale zároveň je velmi bezpečný, spolehlivý a robustně zkonstruovaný,“ vysvětluje manažerka marketingu z mezinárodní centrály společnosti B. Braun Nikolina Borovič.

Bezchybná medikace je základ

Primárním účelem infuzních zařízení je stabilně podávat pacientovi léky, výživu, roztoky nebo transfuze. Může jít třeba o léčiva, která udržují stabilní hodnotu krevního tlaku, ale také o velmi přesně nastavené dávky cytostatické léčby pro onkologické pacienty. Přístroje Compact Plus jsou schopny podávat pacientovi prakticky všechno, co jeho stav vyžaduje, a to naprosto přesně, s perfektní kontrolou a především bezpečně. Právě o intuitivnost a eliminaci možných chyb šlo vývojářům nejvíce. „Už po prvním použití by mělo být personálu všechno jasné, aniž by musel dlouze studovat manuál,“ říká vedoucí týmu specialistů na automatické infuzní systémy divize Hospital Care Ing. Petr Hořák.

 
Infuzní techniku v České republice využívají veškerá pracoviště intenzivní péče. Bezchybná medikace je absolutním základem účinné léčby. „Když už k chybné medikaci dojde, víme, že ve 46 % případů se jedná o administrativní selhání. Sestry se často starají o několik pacientů najednou a ve stresu mohou například splést léky. Compact Plus má proto mimo jiné léčiva rozdělená do osmi barevně odlišených kategorií a zdravotnický personál tak má díky barevnému displeji mnohem lepší kontrolu nad podávanými léky,“ uvedla Nikolina Borovič. 

Mnohaletý vývoj přinesl ovoce

Infuzní pumpy Compact Plus byly poprvé oficiálně představeny na kongresu ESICM ve Vídni na podzim 2017. „Jako první byl dostupný Perfusor Compact Plus určený pro rovnoměrné dávkování léků z injekčních stříkaček. Zařízení doplňuje stanice Station, která umožňuje přehledně sdružit až osmnáct zařízení Compact Plus a vzdáleně je sledovat. Následuje ještě infuzní pumpa Infusomat Compact Plus,“ vysvětluje odpovědný produktový specialista, Ing. Pavol Faix. Vývoj Compact Plus trval skoro osm let a už před několika lety byl připravený prototyp. Nad ním se tehdy, stejně jako nyní v Praze, sešli experti z různých zemí. Výsledkem byl seznam celé řady věcí, které bylo ještě možné zlepšovat. „Uvedení na trh to sice pozdrželo, ale já jsem rád. Tento produkt osobně považuji za perfektní a nenapadá mě, co na něm dál vylepšovat,“ popisuje mnohaletý vývoj produktový manažer Compact Plus z celosvětové centrály B. Braun Sebastian Wittenzellner.

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno