Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče:

Infuzní systém B. Braun SPACE získal HOSPIMedica AWARD

redakce Braunovin

22. Říjen 2007

Space Automatické infuzní systémy

Infuzní systém B. Braun SPACE zaujal odbornou porotu spojením moderních technologií a kvalitního designu. Cenu z rukou ministra zdravotnictví převzali za B. Braun jednatelé Jiří Lukeš a Lubomír Klepáč. B. Braun SPACE zvyšuje bezpečnost pacientů nejen díky intuitivnímu ovládání a možnosti napojení na PC.

Praha, 22. října 2007 - Snaha o efektivnější využití místa a zvýšení bezpečí pacientů vedla odborníky společnosti B. Braun k vytvoření nejmodernějšího infuzního systému SPACE, který na veletrhu HOSPIMedica získal ocenění pro špičkové produkty HOSPIMedica Award.

Ocenění z rukou ministra zdravotnictví ČR Tomáše Julínka a předsedy odborné komise Prof. Michala Anděla, přednosty II. interní kliniky FN Královské Vinohrady, převzali jednatelé společnosti B. Braun PharmDr. Jiří Lukeš a MUDr. Lubomír Klepáč, MBA.

„Zdravotní zařízení dnes často řeší nedostatek místa pro umístění moderních přístrojů kolem lůžka pacienta. Náš infuzní systém SPACE tento problém pomáhá díky svému kompaktnímu designu řešit,“ říká PharmDr. Jiří Lukeš. „Jednotné uspořádání pomáhá šetřit místo a přesnost ovládání s možností datové komunikace prostřednictvím běžného osobního počítače přináší větší jistotu správného podání léků.“

B. Braun SPACE vychází z více než 50 let zkušeností společnosti B. Braun s vývojem infuzních systémů a rozsáhlých konzultací se samotnými zdravotníky. Výsledkem je moderní koncept, který nabízí jednotný design ovládacích prvků pump i dávkovačů, zvýšení efektivity práce a výrazné zmenšení jednotlivých přístrojů, které přispívá k úspoře místa kolem pacientova lůžka.

B. Braun SPACE přináší celou řadu nových funkcí pro zvýšení bezpečnosti podávání léčiv. Umožňuje například nastavení limitů dávky léčiv, nabízí přizpůsobitelnou knihovnu až pro 720 preparátů, bezpečné uchycení pístu stříkačky, výrazné zobrazení alarmů na přístroji, dokovací stanici i v monitorovacím softwaru, který může být nainstalován na běžném PC.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník