Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Infuzní pumpa Perfusor® slavila 60. narozeniny

21. Říjen 2011

Infuzní pumpa Perfusor® slavila 60. narozeniny

Ve čtvrtek 13. října 2011 oslavila společnost B. Braun spolu se svými obchodními partnery a zákazníky v Café B. Braun šedesátileté výročí infuzní pumpy Perfusor®. Během večera byli také slavnostně vyhlášeni vítězové soutěže o infuzní techniku, která probíhala v rámci komunikační kampaně.

Slavnostní večer oficiálně zahájil ředitel společnosti B. Braun Jiří Lukeš. Poté Jiří Petráček z Fakultní nemocnice v Motole svým poutavým výkladem všem umožnil velmi zajímavou exkurzi do historie infuzní techniky. Na správné „narozeninové párty“ samozřejmě nesmělo chybět ani krájení narozeninového dortu, který byl vyroben jak jinak než ve tvaru přístroje Perfusor®. „Přejeme naší technice a jmenovitě Perfusoru® všechno nejlepší i do další šedesátky,“ řekl při této příležitosti František Vojík, obchodní
a marketingový manažer divize Hospital Care společnosti B. Braun. Následovalo vyhlášení vítězů soutěže o infuzní techniku a degustace několika druhů výborné kávy. Vše bylo doprovázeno příjemnou zábavou v přívětivém prostředí Café B. Braun.

Zástupkyně Kliniky dětské chirurgie a traumatologie Fakultní Thomayerovy nemocnice přebírají první cenuVýherci infuzní techniky

V rámci kampaně „Infuzní pumpa Perfusor® - 60 let inovací“, která připomíná historii a vývoj tohoto produktu, proběhla také soutěž o infuzní techniku v celkové hodnotě 154 000 Kč. Vítěz získal lineární dávkovač Perfusor® Space a dokovací stanicí (70 000 Kč), druhé místo bylo odměněno lineárním dávkovačem Perfusor® Space (40 000 Kč) a za třetí místo vítěz získal lineární dávkovač Perfusor® Compact (30 000 Kč).

Vítěze v průběhu večera slavnostně vyhlásil František Vojík. Stala se jím Klinika dětské chirurgie a traumatologie Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. Cenu přímo na místě převzala staniční sestra Dagmar Kobesová.

Celkové pořadí

1.místo Fakultní Thomayerova nemocnice: Klinika dětské chirurgie a traumatologie  
2. místo Univerzitní nemocnice Martin: Klinika detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny
3. místo Šumperská nemocnice: Oddělení zdravotnické techniky

Výhercem speciální ceny se stal „Zelený ďábel“

„Zelený ďábel“ - to je vítězná přezdívka infuzní pumpy v doprovodné soutěži. Šťastným výhercem speciální ceny se stal Karel Prchal z Nemocnice TGM Hodonín. Za svoji nápaditou přezdívku získal dvě dárkové letenky balonem.

Výstava infuzní techniky v Café B. Braun

Celou vývojovou řadu lineárních dávkovačů, která představuje průřez šedesátiletou historií infuzní techniky, můžete do poloviny listopadu zhlédnout na výstavě v Café B. Braun (Sokolská 31, Praha 2).

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

19.12.2019
Intenzivní péče