Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Flexima® 3S Uro

3. Prosinec 2013

Flexima® 3S Uro

Poslední generace dvoudílného urostomického mechanického systému - Společnost B. Braun Medical uvádí na trh v České a Slovenské republice zcela novou řadu uro­stomických pomůcek. Jde o dvou­dílný mechanický systém, který vývojově využívá předností adhezivního systému Flexima® Key.

Sice se jedná o dvoudílnou mechanickou pomůcku, která nahrazuje řadu Almarys® Twin+, ale vzhledem k inovacím jde o zcela jiný model. Flexibilní podložka dokonale přilne k tělu a kopíruje jeho kontury. Příruba, která je rovněž vyrobena z poddajného materiálu, umožňuje bezpečné napojení sáčku na podložku při zachování uživatelského komfortu. Díky využití „KEY konceptu“ je přiložení sáčku na podložku snadné a bezpečné. S pojistkou na horním okraji sáčku a podložky, kdy je slyšet zaklapnutí, má pacient jistotu správného spojení.

Tři polohy napojení sáčku a tři možnosti upevnění pásku

Unikátní inovací jsou tři možné polohy napojení sáčku na podložku a také tři možnosti upevnění přídržného pásku. Toto vylepšení umožňuje najít co nejsprávnější polohu sáčku a podložky v závislosti na tělesných konturách při různých polohách pacienta.

Sáček je vybaven bezpečným vypouštěcím systémem s možností napojení na další sběrné močové sáčky.

První zkušenosti s Flexima® 3S Uro potvrzují vysokou bezpečnost a uživatelský komfort. Pacienti oceňují výhody dvoudílného systému, ale pociťují komfort jako u systému jednodílného.

Jednoduchá aplikace

  • intuitivní nalepení na základě tří jednoduchých kroků (viz fotogalerie)
  • tři možnosti polohy sáčku v závislosti na konfiguraci těla

Bezpečnost

  • zvýšená ochrana proti prosaku mezi podložkou a sáčkem díky inovativnímu spojení
  • přídavná pojistka se slyšitelným zaklapnutím zajišťuje vysoký pocit bezpečí
  • možnost fixace páskem ve třech pozicích

Poddajnost

  • minimální tlak na břišní stěnu díky poddajné přírubě při aplikaci
  • flexibilita po nasazení sáčku na podložku
  • vysoká diskrétnost

Všechny produkty Flexima® 3S Uro jsou v České republice nově plně hrazeny Svazem zdravotních pojišťoven (SZP). Pro bližší informace o produktech se prosím obracejte na obchodní zástupce divize OPM nebo řetězce Zelená hvězda.

MUDr. Zdeněk Kojecký Ph.D.
manažer divize OPM
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Neurourologie je specializovanou součástí urologie a zabývá se poruchami močení v důsledku přerušení nervových drah a center. Porušení nervového zásobení je přitom způsobeno různými příčinami, nejčastěji úrazem (mozku, míchy, pánevních nervových pletení a periferních nervů), nervovými chorobami či v důsledku metabolických onemocnění (cukrovka). Projevy těchto poruch souhrnně označujeme jako neurogenní dysfunkce močových cest.

08.06.2021
Ambulantní péče

Tým profesora Pavla Michálka, vedoucího lékaře Kanylačního centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, jako jediný ve střední Evropě provádí od roku 2018 implantace portů do hrudní dutiny pro chronickou drenáž recidivujícího hrudního výpotku pomocí speciálního portu Celsite® DRAINAPORT. Ročně zavedou 800 – 1 000 přístupů včetně těch složitých alternativních, a to u všech věkových skupin pacientů, včetně novorozenců, což je řadí k největším centrům v České republice.

08.07.2020
Ambulantní péče