Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Diskrétní, stylové a bezpečné. Řada Actreen® Mini získala cenu za design v soutěži B. Braun Innovation Award

18. Květen 2016

Diskrétní, stylové a bezpečné. Řada Actreen® Mini získala cenu za design v soutěži B. Braun Innovation Award

 „S naší řadou Actreen mini jsme dokázali, že i malé (ale inovativní) věci mohou udělat opravdu velký rozdíl,“ komentuje cenu Catherine Fontinha, produktová manažerka pro Actreen®. Porota ocenila diskrétnost, bezpečnost a jednoduchost použití produktů řady Actreen® mini.

Potahované močové katétry z řady Actreen® Mini jsou katétry určeny pro intermitentní močovou katetrizaci a jsou navrženy pro ženy tak, aby jim pomohly v jejich každodenním životě.Katétry Actreen® Mini jsou diskrétní, stylové, snadno použitelné a bezpečné. Neobsahují PVC, jsou lubrikované hydrofilním lubrikantem s možností okamžité použitelnosti bez nutnosti aktivace vodou.

 

Katétry řady Actreen Mini díky své diskrétnosti jsou vhodné na cesty, neboť se vejdou do kabelky či do kapsy!

 

Použitý lubrikant udržuje cévku plně lubrikovanou po dobu až 60 minut, čímž během cévkování nedochází k lepivosti cévky. Hladké otvory na konci 9-ti cm dlouhého katétru umožňují optimální a efektivní vyprázdnění močového měchýře. Každý katétry obsahuje krátký konektor pro snadnou manipulaci a pohodlí při cévkování, zároveň je konektor kompatibilní se všemi typy sběrných močových sáčků. Barevně odlišené konektory usnadňují najít katétr s tím správných průměrem. Katétry řady Actreen® Mini se vyrábí ve třech velikostech Ch 10 až 14 ( průměr 3,3 až 4,7 mm ). Balení Actreen Mini obsahuje 30 kusů katétrů a jedno diskrétní pouzdro, které umožňuje mít u sebe celodenní zásobu cévek. Řada Actreen Mini zahrnuje dva druhy katétrů - Actreen Mini Cath a Actreen Mini Set.

 

Look Good Feel Good

 

V roce 2011 získal Actreen Mini Cath dvě ocenění  za své účelné prvky a výhody- francouzské ocenění Pharmapack a britské ocenění Look Good Feel Good.

Druhým typem katétru z řady Actreen Mini je Actreen Mini Set. Actreen Mini Set je katétr přímo spojený se sběrných sáčkem. Sběrný sáček soupravy Actreen Mini Set má  anti-refluxní chlopeň zajišťující bezpečnější manipulaci před vyprázdněním sáčku. Sáček má kalibrovanou stupnici do 700ml, kdy po cévkování lze snadno určit objem moči.  

 

Více informací:

Actreen Mini

Dosud nehlasováno

Čtěte také

Neurourologie je specializovanou součástí urologie a zabývá se poruchami močení v důsledku přerušení nervových drah a center. Porušení nervového zásobení je přitom způsobeno různými příčinami, nejčastěji úrazem (mozku, míchy, pánevních nervových pletení a periferních nervů), nervovými chorobami či v důsledku metabolických onemocnění (cukrovka). Projevy těchto poruch souhrnně označujeme jako neurogenní dysfunkce močových cest.

08.06.2021
Ambulantní péče

Tým profesora Pavla Michálka, vedoucího lékaře Kanylačního centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, jako jediný ve střední Evropě provádí od roku 2018 implantace portů do hrudní dutiny pro chronickou drenáž recidivujícího hrudního výpotku pomocí speciálního portu Celsite® DRAINAPORT. Ročně zavedou 800 – 1 000 přístupů včetně těch složitých alternativních, a to u všech věkových skupin pacientů, včetně novorozenců, což je řadí k největším centrům v České republice.

08.07.2020
Ambulantní péče