Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče:

Bezpečnostní intravenózní kanyly B. Braun získaly prestižní ocenění GOOD DESIGN

redakce Braunovin

25. Březen 2014

Infuzní terapie

GOOD DESIGN každoročně uděluje Muzeum architektury a designu Athenaeum v Chicagu ve spolupráci s Evropským centrem pro architekturu, umění, design a urbanistické studie a je nejprestižnějším, nejuznávanějším a nejstarším oceněním v oblasti designu na světě.

Odměňuje svým prestižním logem nové spotřební výrobky navržené a vyrobené v daném roce v Evropě, Asii, Africe a Severní a Jižní Americe.

Nezaměnitelné logo soutěže ve tvaru černé tečky ve stejném roce navrhla dnes již nežijící legenda grafického designu, designér Mort Goldsholl, také původem z Chicaga. Stovky předních světových výrobců a společností z žebříčku Fortune 500 ho tisknou na obaly svých oceněných výrobků a příslušné marketingové a reklamní materiály nebo jej umísťují na své webové stránky, korporátní prezentace, billboardy a internetové prezentace svých značek pro nejširší kategorii spotřebitelů.

 

Ocenění, jehož název chrání registrovaná ochranná známka, bylo poprvé uděleno v Chicagu v roce 1950, kdy soutěž založili tři slavní architekti: Eero Saarinen, Charles a Ray Eamesovi a Edgar Kaufmann mladší.

 

U všech soutěžních výrobků se v soutěži hodnotí design a inovace, udržitelnost, kreativita, branding (zacházení s identitou značky), citlivost designu k životnímu prostředí, zohlednění lidského faktoru, použité materiály, užité technologie, grafické umění, obalový a univerzální design.

 

Do soutěže v roce 2013 bylo zařazeno přes 700 nových výrobků a grafických designů z více než 38 zemí v Evropě, Asii a Severní a Jižní Americe z oblastí elektroniky, dopravy, zdravotnictví, robotiky a bioniky, stavebnictví, hardware, nábytku, osvětlení apod.

 

Mezi oceněnými  společnostmi byl i koncern B. Braun, který cenu získal za bezpečnostní venepunkční soupravu Venofix® Safety a bezpečnostní uzavřený intravenózní katetr Introcan Safety® 3. Těší nás, že jsme se ocitli mezi takovými korporacemi jako například  3M, Apple Inc., Alessi , Allianz, Allsteel, Armstrong World Industries, Audi či BMW.

 

 

 

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník