Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče:

Bezpečnější a snazší manipulace s infuzními léčivy díky PureSite

redakce Braunovin

2. Srpen 2021

Bezpečnost personálu Podávání léčiv Příprava léčiv

Společnost B. Braun představuje uzavřený samčí konektor PureSite, který lépe chrání zdravotníky před chemickou a mikrobiologickou kontaminací během celého procesu manipulace s lékem – od jeho přípravy až po podání.

Manipulace s nebezpečnými léčivými přípravky je běžnou součástí práce zdravotníků. Kontakt s těmito léky ovšem může způsobit dermatitidu nebo vyvolat alergickou reakci. Přítomnost mutagenních látek pak může mít nepříznivý vliv na těhotenství (od výskytu vrozených malformací až po zvýšené riziko potratu) a vést ke vzniku nádorových onemocnění.

PureSite je uzavřený samčí konektor konstruovaný k minimalizaci úniku tekutin a léčiv z infuzního systému. Na proximálním konci konektoru je uzavřená přepážka. Jakmile se připojí bezjehlový konektor, přepážka se otevře a umožní provést infuzi. Po odpojení bezjehlového konektoru se přepážka zavře, a tím zabrání úniku tekutiny do prostředí nebo na ruce ošetřovatele.


1) Trvale připojený konektor PureSite brání náhodnému odpojení injekční stříkačky nebo přídatného infuzního setu.

Automatické uzavření konektoru při rozpojení chrání před expozicí lékům a minimalizuje riziko chemické či mikrobiologické kontaminace. Navíc je vyroben z materiálu vysoce odolného vůči nebezpečným lékům.

 

2) Samouzavírací technologie konektoru PureSite s ochranným uzávěrem Dust Cover Cap umožňuje snadnější a bezpečnější transport.

 

3) Bezjehlový systém a trvalé připojení konektoru PureSite zajišťuje rychlejší a bezpečnější podání léčiv.