Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Bezpečnější infuzní terapie - Infuzní sety s novým regulátorem průtoku

15. Duben 2010

Bezpečnější infuzní terapie - Infuzní sety s novým regulátorem průtoku

Pro společnost B. Braun je a vždy byla bezpečnost pacientů a zdravotnického personálu nejvyšší prioritou. V rámci Safety konceptu nabízí veškeré infuzní sety z PVC nově bez nebezpečného změkčovadla DEHP v tzv. DEHP free verzi. Jednoznačné označení této verze najdete v souladu s legislativou na zevním obalu našich setů.

Nové DEHP free infuzní sety poskytují současně i řadu dalších inovací a prvků, které zvyšují bezpečnost pacienta při přípravě i vlastním podávání infuzní terapie a současně snižují zátěž zdravotnického personálu:

  •  Konstantní rychlost průtoku během podávání infuze ovlivňuje řada faktorů. Jsou to např. viskozita roztoku, změny tlaku uvnitř kontejneru během jeho vyprazdňování, změny tlaku ve vaskulárním systému pacienta, vlastnosti hadičky infuzního setu apod. Velký vliv na přesnost a stabilitu dávkování má také regulátor průtoku. Koncern B. Braun vyvinul nový typ regulátoru, který je nyní součástí všech DEHP free infuzních setů. Tento systém díky speciálnímu regulačnímu kanálku zajišťuje vyšší uživatelský komfort a představuje zásadní rozdíl v regulaci průtoku infuze tím, že minimalizuje jeho kolísání, které může způsobit předávkování a ohrozit pacienta. Další výhodou je širší rozsah regulace průtoku a jeho ergonomický tvar, který umožňuje jemnou manipulaci bez větší námahy.
  •  Novým prvkem Safety konceptu B. Braun je také snadná idenfikace jednotlivých produktů. Jejich barevné označení s praktickými informacemi přímo na obalu umožňují jasnou a snadnou vizuální idenfitikaci, a tím napomáhají ošetřovatelskému personálu, obzvláště v časové tísni, vybrat správný produkt rychle a intuitivně.

Safety Concept B. Braun - infuze nyní pod lepší kontrolouVěříme, že tato řada inovací produktů B. Braun usnadní zdravotníkům práci a přispěje k dalšímu zvýšení bezpečnosti pacientů během infuzní terapie.

Petr Misař
Produktový specialista divize Hospital Care, společnost B. Braun Medical s.r.o.
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

19.12.2019
Intenzivní péče