Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče:

Bezpečnější infuzní terapie - Infuzní sety s novým regulátorem průtoku

Petr Misař

15. Duben 2010

Automatické infuzní systémy Infuzní terapie

Pro společnost B. Braun je a vždy byla bezpečnost pacientů a zdravotnického personálu nejvyšší prioritou. V rámci Safety konceptu nabízí veškeré infuzní sety z PVC nově bez nebezpečného změkčovadla DEHP v tzv. DEHP free verzi. Jednoznačné označení této verze najdete v souladu s legislativou na zevním obalu našich setů.

Nové DEHP free infuzní sety poskytují současně i řadu dalších inovací a prvků, které zvyšují bezpečnost pacienta při přípravě i vlastním podávání infuzní terapie a současně snižují zátěž zdravotnického personálu:
  • Konstantní rychlost průtoku během podávání infuze ovlivňuje řada faktorů. Jsou to např. viskozita roztoku, změny tlaku uvnitř kontejneru během jeho vyprazdňování, změny tlaku ve vaskulárním systému pacienta, vlastnosti hadičky infuzního setu apod. Velký vliv na přesnost a stabilitu dávkování má také regulátor průtoku. Koncern B. Braun vyvinul nový typ regulátoru, který je nyní součástí všech DEHP free infuzních setů. Tento systém díky speciálnímu regulačnímu kanálku zajišťuje vyšší uživatelský komfort a představuje zásadní rozdíl v regulaci průtoku infuze tím, že minimalizuje jeho kolísání, které může způsobit předávkování a ohrozit pacienta. Další výhodou je širší rozsah regulace průtoku a jeho ergonomický tvar, který umožňuje jemnou manipulaci bez větší námahy.
  • Novým prvkem Safety konceptu B. Braun je také snadná idenfikace jednotlivých produktů. Jejich barevné označení s praktickými informacemi přímo na obalu umožňují jasnou a snadnou vizuální idenfitikaci, a tím napomáhají ošetřovatelskému personálu, obzvláště v časové tísni, vybrat správný produkt rychle a intuitivně.

Safety Concept B. Braun - infuze nyní pod lepší kontrolouVěříme, že tato řada inovací produktů B. Braun usnadní zdravotníkům práci a přispěje k dalšímu zvýšení bezpečnosti pacientů během infuzní terapie.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník