Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun - synonymum kvality

1. Červen 2008

B. Braun - synonymum kvality

Rozhovor s Martinem Kunckem, novým ředitelem divize B. Braun Avitum
pro externí vztahy, medicínské záležitosti a prodej v České republice a na Slovensku, nejen o třech letech strávených v německém Melsungenu.

Je nám velkou ctí, že můžeme v České republice přivítat zpět našeho kolegu MUDr. Martina Kuncka, který u nás úspěšně působil řadu let jako obchodní a marketingový manažer divize Hospital Care. Poslední tři roky pracoval v německém sídle koncernu B. Braun a Strategický marketing téže divize opouští z pozice Vicepresident Business Unit Drug Admixture. Do skupiny společností B. Braun se vrací jako ředitel pro externí vztahy, medicínské záležitosti a prodej divize B. Braun Avitum v České republice a na Slovensku. 

Pane doktore, co byste rád vzkázal čtenářům Braunovin?

Velmi rád bych Vás i všechny čtenáře Braunovin při této příležitosti srdečně pozdravil, a to zvláště proto, že se tak děje po více než tříleté pauze. Po tuto dobu jsem se sice neúčastnil dění ve společnostech skupiny B. Braun v Čechách ani na Slovensku, nicméně vody koncernu jsem naštěstí neopustil úplně, a tak jsem měl možnost sledovat místní události z mezinárodního pohledu. Je více než potěšitelné, že image B. Braun v České a Slovenské republice rozhodně obstojí v ostré mezinárodní konkurenci a ve většině oblastí patří dokonce k těm nejlepším.

MUDr. Martin KuncekMUDr. Martin Kuncek

Jaké jste si přinesl zkušenosti z německého sídla koncernu?

Během svého tříletého působení na centrále v německém Melsungenu jsem pracoval pro Strategický marketing divize Hospital Care s hlavním cílem podpořit a dále rozvíjet obchodní činnost B. Braun poboček v jednotlivých zemích. Začal jsem s projektem L. I. F. E. (Leading Infusion Factory Europe) a jako market manager navázal na úspěšné základy svých předchůdců v oblasti infúzních roztoků, kde je dnes koncern B. Braun jednoznačným leadrem a kvalitativním standardem trhu. Druhým velkým projektem bylo vytvoření a vedení nové obchodní skupiny specializující se na aseptickou přípravu a ředění léčiv. Srdcem celého projektu je první plně automatický robot na přípravu cytostatik B. Braun CytoCare™ a jsem si jist, že o něm, stejně jako o dalších robotických systémech pro nemocniční lékárny z portfolia B. Braun, ještě mnoho uslyšíme.

Jaké bude Vaše poslání po návratu do České republiky?

Hlavním letošním heslem našeho koncernu je B. Braun = synonymum kvality.

Rádi bychom u nás na toto motto navázali a využili synergii dvou nosných činností společnosti. B. Braun Avitum provozuje širokou síť dialyzačních středisek v Čechách a na Slovensku splňujících i ta nejnáročnější kvalitativní kritéria, což dává společně se širokým portfoliem kvalitního dialyzačního spotřebního materiálu a příslušných technologií velmi solidní základ našim ambicím stát se předním poskytovatelem komplexních řešení pro dialýzu na českém a slovenském trhu.

Já osobně se velmi těším na nové výzvy v oblasti dialyzační péče v Čechách i na Slovensku, nové formy spolupráce, ale zvláště pak na opětovná osobní setkání s našimi zákazníky.

Pane doktore, děkuji Vám za rozhovor.

PharmDr. Jiří Lukeš
ředitel a jednatel společností
skupiny B. Braun

PharmDr. Jiří Lukeš
člen vedení Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun

Významní čeští nefrologové po zahájení očkování proti covidu-19 oslovili Ministerstvo zdravotnictví, aby při vakcinaci zařadilo do prioritních skupin i dialyzované pacienty. Přístup k očkování se podařilo zajistit a dialyzovaní už mají dostupnější i preventivní léčbu.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun

Společnost B. Braun rozšířila své portfolio vstřebatelných hemostatických prostředků z oxidované celulózy o nového benjamínka, který cílí primárně na laparoskopickou chirurgii.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun