Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun Medical dodal pro dětský pavilon FN Motol moderní infúzní systém SPACE

7. Prosinec 2007

B. Braun Medical dodal pro dětský pavilon FN Motol moderní infúzní systém SPACE

Infúzní systém SPACE zajišťuje pacientům vyšší míru pohodlí a bezpečí, šetří prostor kolem lůžka a lékařům výrazně usnadňuje práci. 69 lůžek má k dispozici celkem 504 přístrojů SPACE oceněných na veletrhu HOSPIMedica cenou Hospimedica Award 2007. Instalace systému SPACE proběhla ve FN Motol v rekordním čase

Praha, 7. prosince 2007 - Pacienti dětského pavilonu Fakultní nemocnice v Motole budou mít k dispozici nejmodernější infúzní systém B. Braun SPACE, který odborníci společnosti B. Braun Medical v průběhu pouhých dvou dní instalovali do dvou pater rekonstruovaného pavilonu. Dětský pavilon v Motole se bude moci chlubit špičkovým vybavením 69 lůžek, ke kterým B. Braun Medical nainstaloval celkem 504 kusů infúzní techniky systému SPACE. Instalace systému SPACE je součástí celkové zakázky v hodnotě 140 milionů CZK a společnost B. Braun Medical se stala v této zakázce subdodavatelem jejího vítěze, společnosti Puroklima a.s.

„Součástí rekonstrukce dětského pavilonu je inovace jeho technologického vybavení s ohledem na potřeby dětských pacientů,“ vysvětluje JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA, ředitel FN Motol. „Infúzní systém SPACE patří ke světové špičce a jeho vlastnosti přesně odpovídají našim požadavkům.“

„Moderní medicína využívá množství přístrojů, které je nutné umístit v omezeném prostoru kolem lůžka,“ říká Jiří Lukeš, ředitel a jednatel společnosti B. Braun Medical. „Náš systém SPACE pomáhá šetřit místo a díky přesnému ovládání minimalizuje riziko špatného dávkování léků.“

B. Braun SPACE vychází z více než 50 let zkušeností společnosti B. Braun s vývojem infúzních systémů a rozsáhlých konzultací se samotnými zdravotníky. Výsledkem je moderní koncept, který nabízí jednotný design ovládacích prvků pump i dávkovačů, zvýšení efektivity práce a výrazné zmenšení jednotlivých přístrojů, které přispívá k úspoře místa kolem pacientova lůžka.

B. Braun SPACE nabízí celou řadu funkcí pro zvýšení bezpečnosti podávání léčiv. Lékaři mohou nastavit limity pro dávkování léčiv a pracovat s přizpůsobitelnou knihovnou, která obsahuje informace až o 720 preparátech. Rychlou reakci na případné problémy zajišťuje výrazné zobrazení alarmů na přístroji, dokovací stanici i v monitorovacím softwaru na připojeném běžném PC.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Kvalitní, moderní a intuitivní infuzní technika je základem pro každou nemocnici a naprosto neodmyslitelnou součástí výbavy na jednotkách intenzivní péče. O zkušenostech z oddělení, kde o životech pacientů často rozhodují i vteřiny, se s námi podělila Bc. Ivana Dvořáčková, staniční sestra z interní jednotky intenzivní péče ve Vojenské nemocnici Brno. 

28.06.2021

Společnost B. Braun v dubnu představila novou generaci infuzní techniky SpacePlus. Představení se neslo v duchu oslav 70. let od uvedení prvního lineárního dávkovače pro přístrojovou infuzní terapii na trh. Firma tehdy obchodním názvem Perfusor vtiskla označení všem budoucím lineárním dávkovačům v této oblasti terapie. I nyní generace SpacePlus nastoluje nový standard.

28.06.2021

Aesculap Akademie ve spolupráci s Vysokou školou zdravotnickou uspořádala kurz Infuzní technika v ošetřovatelské praxi. Společně tak vyšly vstříc studentům, kteří byli díky pandemii povolání do boje s covid-19 a nedostávalo se jim času na studium. Přestože kurz proběhl online, jeho významnou část tvořily praktické demonstrace zacházení s infuzními pumpami B. Braun Space. A účastníci byli víc než spokojení.

17.06.2021
Aesculap Akademie