Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun Medical dodal pro dětský pavilon FN Motol moderní infúzní systém SPACE

7. Prosinec 2007

B. Braun Medical dodal pro dětský pavilon FN Motol moderní infúzní systém SPACE

Infúzní systém SPACE zajišťuje pacientům vyšší míru pohodlí a bezpečí, šetří prostor kolem lůžka a lékařům výrazně usnadňuje práci. 69 lůžek má k dispozici celkem 504 přístrojů SPACE oceněných na veletrhu HOSPIMedica cenou Hospimedica Award 2007. Instalace systému SPACE proběhla ve FN Motol v rekordním čase

Praha, 7. prosince 2007 - Pacienti dětského pavilonu Fakultní nemocnice v Motole budou mít k dispozici nejmodernější infúzní systém B. Braun SPACE, který odborníci společnosti B. Braun Medical v průběhu pouhých dvou dní instalovali do dvou pater rekonstruovaného pavilonu. Dětský pavilon v Motole se bude moci chlubit špičkovým vybavením 69 lůžek, ke kterým B. Braun Medical nainstaloval celkem 504 kusů infúzní techniky systému SPACE. Instalace systému SPACE je součástí celkové zakázky v hodnotě 140 milionů CZK a společnost B. Braun Medical se stala v této zakázce subdodavatelem jejího vítěze, společnosti Puroklima a.s.

„Součástí rekonstrukce dětského pavilonu je inovace jeho technologického vybavení s ohledem na potřeby dětských pacientů,“ vysvětluje JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA, ředitel FN Motol. „Infúzní systém SPACE patří ke světové špičce a jeho vlastnosti přesně odpovídají našim požadavkům.“

„Moderní medicína využívá množství přístrojů, které je nutné umístit v omezeném prostoru kolem lůžka,“ říká Jiří Lukeš, ředitel a jednatel společnosti B. Braun Medical. „Náš systém SPACE pomáhá šetřit místo a díky přesnému ovládání minimalizuje riziko špatného dávkování léků.“

B. Braun SPACE vychází z více než 50 let zkušeností společnosti B. Braun s vývojem infúzních systémů a rozsáhlých konzultací se samotnými zdravotníky. Výsledkem je moderní koncept, který nabízí jednotný design ovládacích prvků pump i dávkovačů, zvýšení efektivity práce a výrazné zmenšení jednotlivých přístrojů, které přispívá k úspoře místa kolem pacientova lůžka.

B. Braun SPACE nabízí celou řadu funkcí pro zvýšení bezpečnosti podávání léčiv. Lékaři mohou nastavit limity pro dávkování léčiv a pracovat s přizpůsobitelnou knihovnou, která obsahuje informace až o 720 preparátech. Rychlou reakci na případné problémy zajišťuje výrazné zobrazení alarmů na přístroji, dokovací stanici i v monitorovacím softwaru na připojeném běžném PC.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Dnešní doba plná inovací chrlí jednu novinku za druhou a pochytit je všechny bývá časově náročné. Infuzní technika B. Braun Space prošla v poslední době oproti svým předchůdkyním dynamickou změnou, díky níž vybalancovala mnoho bezpečnostních prvků a zjednodušila své ovládání. Přinášíme pár rad a tipů, jak si zjednodušit práci a zároveň šetřit techniku.

10.03.2021
Oborové rubriky

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče