Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče:

B. Braun Medical dodal pro dětský pavilon FN Motol moderní infúzní systém SPACE

redakce Braunovin

7. Prosinec 2007

Space Automatické infuzní systémy
Infúzní systém SPACE zajišťuje pacientům vyšší míru pohodlí a bezpečí, šetří prostor kolem lůžka a lékařům výrazně usnadňuje práci. 69 lůžek má k dispozici celkem 504 přístrojů SPACE oceněných na veletrhu HOSPIMedica cenou Hospimedica Award 2007. Instalace systému SPACE proběhla ve FN Motol v rekordním čase

Praha, 7. prosince 2007 - Pacienti dětského pavilonu Fakultní nemocnice v Motole budou mít k dispozici nejmodernější infúzní systém B. Braun SPACE, který odborníci společnosti B. Braun Medical v průběhu pouhých dvou dní instalovali do dvou pater rekonstruovaného pavilonu. Dětský pavilon v Motole se bude moci chlubit špičkovým vybavením 69 lůžek, ke kterým B. Braun Medical nainstaloval celkem 504 kusů infúzní techniky systému SPACE. Instalace systému SPACE je součástí celkové zakázky v hodnotě 140 milionů CZK a společnost B. Braun Medical se stala v této zakázce subdodavatelem jejího vítěze, společnosti Puroklima a.s.

„Součástí rekonstrukce dětského pavilonu je inovace jeho technologického vybavení s ohledem na potřeby dětských pacientů,“ vysvětluje JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA, ředitel FN Motol. „Infúzní systém SPACE patří ke světové špičce a jeho vlastnosti přesně odpovídají našim požadavkům.“

„Moderní medicína využívá množství přístrojů, které je nutné umístit v omezeném prostoru kolem lůžka,“ říká Jiří Lukeš, ředitel a jednatel společnosti B. Braun Medical. „Náš systém SPACE pomáhá šetřit místo a díky přesnému ovládání minimalizuje riziko špatného dávkování léků.“

B. Braun SPACE vychází z více než 50 let zkušeností společnosti B. Braun s vývojem infúzních systémů a rozsáhlých konzultací se samotnými zdravotníky. Výsledkem je moderní koncept, který nabízí jednotný design ovládacích prvků pump i dávkovačů, zvýšení efektivity práce a výrazné zmenšení jednotlivých přístrojů, které přispívá k úspoře místa kolem pacientova lůžka.

B. Braun SPACE nabízí celou řadu funkcí pro zvýšení bezpečnosti podávání léčiv. Lékaři mohou nastavit limity pro dávkování léčiv a pracovat s přizpůsobitelnou knihovnou, která obsahuje informace až o 720 preparátech. Rychlou reakci na případné problémy zajišťuje výrazné zobrazení alarmů na přístroji, dokovací stanici i v monitorovacím softwaru na připojeném běžném PC.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník