Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Askina® DresSil & Prontosan® - nový koncept léčby ran

15. Prosinec 2011

Askina® DresSil & Prontosan® - nový koncept léčby ran

V České republice zaznamenalo v posledních deseti letech vlhké hojení ran rychlý vývoj. Na trhu je široký výběr kvalitních a účinných produktů. Společnost B. Braun se řadí mezi významné výrobce na trhu a představuje nový koncept léčby ran. Askina® DresSil a Prontosan® představují unikátní kombinaci pro léčbu chronických a obtížně se hojících ran a jsou ideálním řešením pro jejich léčbu.

Askina®DresSil

Askina® DresSil je samoadhezivní pěnové krytí na rány, s měkkou silikonovou adhezivní vrstvou na jedné straně a paropropustnou vodotěsnou fólií na straně druhé. Kombinuje absorpční schopnosti pěny s měkkou přilnavostí silikonové kontaktní plochy. Umožňuje účinnou léčbu rány a zvyšuje komfort pacienta bezbolestnou výměnou krytí. Mezi hlavní indikace Askina® DresSil patří dekubity, bércové vředy žilního a tepenného původu, diabetická noha, traumatické rány a v neposlední řadě popáleniny I. a II. stupně.

Jeho unikátním prvkem je květinový vzor. Otvory uspořádané do vzoru kvítků usnadňují průnik exsudátu přes adhezivní vrstvu do absorpční pěny. Dochází tak k rychlejší absorpci a krytí bezpečně přilne k okolní kůži. Další předností je atraumatické sejmutí obvazu. Výhodou je absence potřeby sekundárního krytí. Materiál je stoprocentně hrazen VZP a je dostupný v několika velikostech.

Prontosan®

Prontosan® je sterilní roztok určený pro oplach, čištění a zvlhčování ran. Odstraňuje buněčný detrit a bakterie výrazně efektivněji než jiné roztoky, absorbuje zápach, jeho aplikace je bezbolestná a bezpečná. Prontosan® zajistí důkladné vyčištění rány, které je předpokladem správného hojení. Používá se při každé výměně obvazu. Aplikace roztoku je možná přímo z pružné lahve, jeho použití je snadné a jednoduché a nevyžaduje žádnou přípravu.

Prontosan® je dostupný ve dvou variantách - Prontosan® roztok 350 ml a Prontosan® roztok 6 x 40 ml. Výraznou předností je doba použití - 8 týdnů po otevření.

Přípravek je hrazen VZP ze 75 procent.

Askina® DresSil ve spojení s oplachovým roztokem Prontosan® představují ideální řešení pro léčbu problematických ran.

Cílem tohoto konceptu je na jedné straně spokojený a vyléčený pacient, kterému se bude rána rychle a efektivně hojit a na straně druhé zdravotník, který bude pracovat s kvalitním materiálem a dosahovat co nejlepších výsledků v léčbě.    

Askina® DresSil - nový standard péče

MUDr. Abdul Khalouf, chirurgické oddělení Nemocnice Duchcov

Krytí Askina® DresSil absorbuje sekreci v ráně a dodává jí vlhkost. Tím vytváří optimální prostředí pro hojení ran. Ty se hojí rychleji než při klasickém převazování, je minimalizováno trauma a bolest při převazech, snižuje se tlak na široké ploše, a tím se zamezuje odírání a shrnování kůže.

Převazy se provádějí méně často, hospitalizace pacientů je tak výrazně zkrácena. Krytí je možné ponechat v ráně až sedm dní, čímž se šetří čas ošetřovatelského personálu a následně se snižují náklady na ošetřování ran.

Askina® DresSil představuje nový standard péče, a přispívá tak k vyššímu komfortu pacienta.

„Obvaz Askina® DresSil jsme použili u 76leté pacientky, která byla přijata na chirurgické oddělení pro diabetickou gangrénu na pravé dolní končetině. Mezi prsty a na nártu byl výrazný zánět a sekrece.
Operace proběhla v celkové anestezii a byla provedena transmetatarzální amputace. Podle výsledku kultivace byla nasazena antibiotika. Rána byla ošetřena a vypláchnuta roztokem Prontosan®, poté vyložena krytím Askina® DresSil. Výměna obvazů se prováděla každý druhý den, po týdnu se frekvence převazů snížila na dvakrát týdně. Po měsíci a půl byla pacientka propuštěna do domácího ošetřování. Převazy vykonávala sestřička z domácí péče a kontrola lékařem proběhla na chirurgické ambulanci po čtrnácti dnech. Rána byla granulující, bez sekrece.“   

Zuzana Marvánková
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

V naší ambulanci hojení ran na Interním oddělení Strahov zvoní velmi často telefon s prosbou o konzultaci v postupu a výběru terapeutických materiálů u pacientů s různými typy ran. Volají lékaři, kolegyně z různých lůžkových oddělení nebo sestry z domácí péče. Délka hovoru se odvíjí podle toho, zda jde o problém nemocného na standardním lůžkovém oddělení nebo zda je nemocný umístěn na některém oddělení intenzivní péče.

15.11.2017

Jedním z faktorů, který může kladně ovlivnit rozhodnutí ošetřujícího, kromě léčebného účinku, je i aplikační forma. Mgr. Markéta Koutná z KARIM a Interního oddělení Strahov představuje vlastnosti a výhody Argogen spraye.

21.12.2015
Drenáže ran