Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Actreen® Hi-Lite - Nová generace potahovaných močových katetrů pro intermitentní katetrizaci

2. Červenec 2014

Actreen® Hi-Lite - Nová generace potahovaných močových katetrů pro intermitentní katetrizaci

Koncern B. Braun vyvinul potahovaný močový katetr pro děti, ženy a muže určený k intermitentní močové katetrizaci. Je připraven ihned k použití kdykoliv a kdekoliv, manipulace je snadná a přechovávání je díky speciálnímu pouzdru diskrétní jak pro ženy, tak i pro muže.

Koncern B. Braun patří dlouhodobě k největším výrobcům močových katetrů ve světě. V posledních několika letech, díky investicím do nových automatizovaných výrobních linek ve Francii, došlo k výraznému rozvoji v sortimentu potahovaných močových katetrů určených k jednorázovému cévkování močového měchýře.

 

Metodou volby močové retence je dle současných EAU a EEAUN Guidelines metoda tzv. intermitentní močové katetrizace (opakované jednorázové cévkování).

Na trh v České a Slovenské republice jsou již několik let dodávány katetry Actreen® Lite Cath a katetr s integrovaným sběrným močovým sáčkem Actreen® Glys Set. Inovovaná řada, určená speciálně pro ženy, Actreen® Mini Range byla uvedena na trh v loňském roce.

Nyní přicházíme s další novinkou - zcela novou generací močových katetrů Actreen® Hi-Lite.

Nový bezdotykový systém

Po stránce bezpečnosti je nově vylepšen bezdotykový systém - „no touch“. Střední část obalu je volně pohyblivá a umožňuje snadnější manipulaci při zavádění.

 

Bez obsahu PVC a DEHP

Katetr neobsahuje PVC a DEHP. Je vyroben z materiálu TPO (Thermo Plastic PolyOlefin), který vyniká zejména kontrolovanou flexibilitou - má vyšší tuhost při zavádění, ale zároveň je dostatečně flexibilní a hladký. Je rovnoměrně potažen hydrofilním gelem, který zajišťuje dostatečnou lubrikaci po dobu 60 minut od otevření.  Materiál se nezalamuje a má tvarovou paměť, což umožňuje diskrétní přechovávání. Nově je redukována délka u mužských katetrů Nelaton a Tiemann na 41   cm, což také zlepšuje manipulaci.

Ihned k použití

Po rozbalení je katetr ihned k použití -   „ready to use“ - stejně jako všechny ostatní produkty sortimentu Actreen®. Přídavné obaly jsou v porovnání s běžně užívanými produkty redukovány o 27 procent a uživatele zaujme také novým vzhledem.

 Věříme, že nová generace potahovaných katetrů bude pro uživatele a zdravotnický personál přínosem a povede ke zkvalitnění ošetřovatelské péče.

Nové produkty Actreen® Hi-Lite jsou v České a Slovenské republice v úhradě zdravotních pojišťoven již od 1. 7. 2014.

Všechny jsou k dispozici i pro objednání na vzorky - neváhejte, prosím, kontaktovat obchodní zástupce divize OPM nebo řetězce Zelená hvězda.

MUDr. Zdeněk Kojecký Ph.D.
manažer divize OPM
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Odborné ambulance B. Braun Plus nabízejí širokou škálu služeb v oblasti hojení ran, urologie, péče o stomie nebo nutrice.

09.12.2021
Ambulantní péče

Neurourologie je specializovanou součástí urologie a zabývá se poruchami močení v důsledku přerušení nervových drah a center. Porušení nervového zásobení je přitom způsobeno různými příčinami, nejčastěji úrazem (mozku, míchy, pánevních nervových pletení a periferních nervů), nervovými chorobami či v důsledku metabolických onemocnění (cukrovka). Projevy těchto poruch souhrnně označujeme jako neurogenní dysfunkce močových cest.

08.06.2021
Ambulantní péče

Tým profesora Pavla Michálka, vedoucího lékaře Kanylačního centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, jako jediný ve střední Evropě provádí od roku 2018 implantace portů do hrudní dutiny.

08.07.2020
Ambulantní péče