Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

3D laparoskop Einstein Vision® na festivalu iCON Prague 2015

4. Květen 2015

3D laparoskop Einstein Vision® na festivalu iCON Prague 2015

Jaké je to být v kůži chirurga? To si o třetím dubnovém víkendu mohli vyzkoušet návštěvníci největšího českého festivalu moderních technologií iCON Prague. Na tradičním místě konání v Národní technické knihovně se jich letos sešlo na tři tisíce.

Společnost B. Braun na festivalu představila široké veřejnosti 3D endoskopickou věž EinsteinVision 2.0., na které si zájemci mohli vyzkoušet práci chirurgů.
Zatímco Endoskopická 3D kamera snímala prostor v drátěném koši naplněném polystyrénovými koulemi a reklamními oplatky, návštěvníci pomocí reálných endoskopických nástrojů oplatky lovili. Obraz z endoskopické kamery přitom sledovali přímo na 3D monitoru.

O živý přenos kamery na mobilní zařízení iPad a iPhone účastníků se postaral audiovizuální systém Apollon, který byl na EinsteinVision připojený. Ke sledování přenosů poskytla společnost Gatema volně dostupnou aplikaci apViewer.

Návštěvníci stánku B. Braun měli možnost nejen vyzkoušet si práci se systémem EinsteinVision v praxi, ale také hrát o hodnotné ceny. Každý vytažený reklamní oplatek byl opatřen unikátním číslem, které postoupilo do závěrečného slosování. Výherce si mohl vybrat iPhone 6 nebo iPad Air věnovaný společností iStyle.

Zájem o nejmodernější zdravotní techniku projevilo více než 300 účastníků.Veřejnost se tak mohla zábavnou formou seznámit s vysokou kvalitou moderního vybavení ve zdravotnictví. Simulaci práce s moderní 3D endoskopií si s nadšením zkusili nejen dospělí, ale i děti.

Více o Apollon
Stažení apViewer pro iOS
Více o iCON Prague

 

Ohodnoťte článek, pokud se vám líbil.
redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Přínosy moderní zdravotní péče jsou jednoznačné a asi málokdo by o nich polemizoval. Z hlediska vlivu na životní prostředí ale oblast zdravotnictví představuje nemalou zátěž. 

14.10.2021
Lidé a společnost

Zdravotní sestry podávající pacientům cytotoxická léčiva (CL) v práci čelí každodenním rizikům vyplívajícím z nebezpečných vlastností těchto látek. V porovnání s minulostí už ale hrozby potřísnění či kontaminace pracoviště nejsou zdaleka tak vysoké, jako tomu bylo dříve. O pozitivních změnách při práci s cytostatiky jsme si povídali se staniční sestrou ambulancí klinické onkologie v Krajské nemocnici Liberec Irenou Šebkovou Šťovíčkovou, která si pamatuje ještě časy, kdy si sestřičky cytostatika ředily samy.

17.06.2021
Lidé a společnost

Sport ho provází už od malička. Nejen on, ale i celá jeho rodina se řadí mezi aktivní sportovce. I když se vyčerpá na sjezdovce nebo během, je to pro něj hlavně relax. Profesor Matějovič se věnuje vnitřnímu lékařství a intenzivní péči a rukama mu projdou často pacienti v přímém ohrožení života.

01.04.2021
Lidé a společnost