Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

3D laparoskop Einstein Vision® na festivalu iCON Prague 2015

4. Květen 2015

3D laparoskop Einstein Vision® na festivalu iCON Prague 2015

Jaké je to být v kůži chirurga? To si o třetím dubnovém víkendu mohli vyzkoušet návštěvníci největšího českého festivalu moderních technologií iCON Prague. Na tradičním místě konání v Národní technické knihovně se jich letos sešlo na tři tisíce.

Společnost B. Braun na festivalu představila široké veřejnosti 3D endoskopickou věž EinsteinVision 2.0., na které si zájemci mohli vyzkoušet práci chirurgů.
Zatímco Endoskopická 3D kamera snímala prostor v drátěném koši naplněném polystyrénovými koulemi a reklamními oplatky, návštěvníci pomocí reálných endoskopických nástrojů oplatky lovili. Obraz z endoskopické kamery přitom sledovali přímo na 3D monitoru.

O živý přenos kamery na mobilní zařízení iPad a iPhone účastníků se postaral audiovizuální systém Apollon, který byl na EinsteinVision připojený. Ke sledování přenosů poskytla společnost Gatema volně dostupnou aplikaci apViewer.

Návštěvníci stánku B. Braun měli možnost nejen vyzkoušet si práci se systémem EinsteinVision v praxi, ale také hrát o hodnotné ceny. Každý vytažený reklamní oplatek byl opatřen unikátním číslem, které postoupilo do závěrečného slosování. Výherce si mohl vybrat iPhone 6 nebo iPad Air věnovaný společností iStyle.

Zájem o nejmodernější zdravotní techniku projevilo více než 300 účastníků.Veřejnost se tak mohla zábavnou formou seznámit s vysokou kvalitou moderního vybavení ve zdravotnictví. Simulaci práce s moderní 3D endoskopií si s nadšením zkusili nejen dospělí, ale i děti.

Více o Apollon
Stažení apViewer pro iOS
Více o iCON Prague

 

Ohodnoťte článek, pokud se vám líbil.
redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

"Každý jsme anděl s jedním křídlem…
Abychom vzlétli, musíme se obejmout.“       

Luciano De Crescenzo
 

11.12.2018
B. Braun pro život

Kvalitu života na dialýze zkoumala na třech dialyzačních střediscích pomocí dotazníku MUDr. Hana Novotná, primářka Dialyzačního střediska B. Braun Avitum Nusle. U pacientů sledovala věk a celkovou dobu strávenou na dialýze. Dotazovala se jich, co je na dialýze a při dodržování speciálního režimu nejvíce obtěžuje. A také zda se chtějí podílet na rozhodování o tom, jak bude jejich život s dialýzou nadále probíhat, jestli by si přáli při výrazném zhoršení zdravotního stavu dialýzu ukončit a chtějí-li na toto téma s lékařem komunikovat. Pacienti docházejí na dialyzační středisko třikrát týdně na 4–5 hodin. Jedna z otázek tedy byla, zda by pacient preferoval omezení počtu dialýz za cenu eventuálního zkrácení života, například o půl roku.  

 

12.11.2018
Dialyzační technika

Rozhovor s Martinem Kunckem nejen o dialyzační péči a zaměření se na pacienta, s cílem skloubit jednotlivé medicínské obory a služby na jednom místě.

14.11.2018
Lidé a společnost