Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

20. světový kongres stomických sester v Göteborgu

5. Září 2014

20. světový kongres stomických sester v Göteborgu

Letošní 20. výroční kongres stomických sester (WCET - The World Council of Enterostomal Therapists) proběhl v polovině července ve švédském Göteborgu, který se své pořadatelské úlohy zhostil na výbornou. O významu akce svědčí fakt, že se kongresu zúčastnilo 1 500 delegátů z 51 zemí.

Koncern B. Braun byl platinovým sponzorem kongresu a zastupovali ho účastníci z patnácti zemí světa. Na stánku B. Braun bylo stále plno a samotné sympozium B. Braun navštívilo 300 účastníků.

Českou republiku reprezentovala sice pouze tříčlenná, avšak významná delegace ve složení prim. MUDr. Matěj Škrovina, Ph.D., primář Chirurgického oddělení Nemocnice Nový Jičín a v Göteborgu jeden ze čtyř přednášejících na mezinárodním B. Braun sympoziu, MUDr. Zdeněk Kojecký, obchodní a marketingový manažer divize OPM, a Marek Dvorník, obchodní zástupce divize OPM.

 

Témata B. Braun sympozia:

  • Současné trendy v kolorektální chirurgii (Prof. Dr. Alexander Schachtrupp, Německo)
  • Stomický pacient - nový dvoudílný mechanický systém (Dani   le Chaumierová, Francie)
  • Nové trendy v irigaci stomiků (Lisa Loxdaleová, Velká Británie)
  • Nové trendy v materiálech pro stomiky - výsledky mezinárodní multicentrické studie (ČR a SR) (MUDr. Matěj Škrovina, Ph.D., Česká republika)

 

Koncern B. Braun na kongresu představil systém Flexima® 3S

Dvoudílný mechanický stomický systém byl již uveden i v České republice. Tato horká novinka získává na oblibě nejen u stomických sester, ale hlavně u lidí s operovanou stomií. Samotný název Flexima® 3S odráží jeho tři základní vlastnosti - Simple, Soft, Secure - jednoduchý, měkký, bezpečný. K dalším přednostem nového dvoudílného systému patří flexibilita, komfort, vodotěsnost a naváděcí systém.

Kongres WCET potvrdil, že koncern B. Braun patří mezi přední výrobce a dodavatele kvalitních stomických systémů.

Marek Dvorník
divize OPM - stomie, urologie, inkontinence, drenáže
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Aesculap Akademie se již od roku 2002 zaměřuje na odborné vzdělávání zdravotnického personálu a v letošním roce se zaměřila i na vzdělávání pacientů. Podařilo se vdechnout život novým kurzům mířeným přímo na naše pacienty. 

30.10.2020
Stomie

Aktuální složitý vývoj epidemiologické situace v mnoha případech zkomplikoval stomickým pacientům přístup ke stomickým pomůckám, které nezbytně potřebují pro bezproblémové fungování v běžném každodenním životě.

17.04.2020
Stomie

„Budeme vám muset udělat stomii neboli umělý vývod na střevě“ – pokud pacient uslyší od lékaře tuto větu, zatají se mu aspoň na chvíli dech. Při založení stomie nastávají v životě jedince velké změny, které je zapotřebí včasně odhalit, umět je pojmenovat a pracovat na nich. Péče o pacienty se stomií je velice specifická a ke každému musí být volen individuální přístup. Nejde pouze o to, zda pacient zvládne péči o vývod, ale jak se postaví k celému svému budoucímu životu. Právě pro zvládnutí „nového“ začátku je vzdělávání pacientů potřebné.

06.06.2019
Stomie