Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Zdravotníkům s díky

23. Prosinec 2020

Zdravotníkům s díky

Zdravotníci čelí v období pandemie koronaviru extrémnímu tlaku a práci v náročných podmínkách. Skupina B. Braun v rámci svého projektu B. Braun pro život podporuje řadu aktivit, které jsou určeny právě pro nejvytíženější pracoviště v České republice i na Slovensku.  

Energeticko-pečující balíčky na covidové jednotky 
„Děkujeme všem zdravotníkům za jejich neskutečné nasazení, obětavost a obrovskou flexibilitu, díky které naše zdravotnictví celou situaci zvládá,“ říká za celé vedení společnosti příjemcům balíčků v českých a slovenských nemocnicích PharmDr. Jiří Lukeš, jednatel společnosti B. Braun Medical, odpovědný za divize Hospital Care a OPM (Out Patient Market). Energeticko–pečující balíček obsahuje regenerační prostředky B. Braun na namáhanou pokožku a prémiový nutriční drink Remune™ ve formě ovocného smoothie s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin, se zvýšeným obsahem vitaminu D a bílkovin. Tyto látky zdravotníci v těchto dnech potřebují více než kdy jindy. Kromě nich potřebují i energii, kterou mohou získat z energetických produktů sportovní řady Inkospor.

Dobrovolníci z B. Braun na covidových jednotkách 
Skupina B. Braun podporuje své zaměstnance se zdravotnickým vzděláním, aby místo své současné práce vypomáhali zdravotnickým zařízením, které trpí nedostatkem personálu. Několik z nich již výzvu nemocnic vyslyšelo. Monika Šroubová z divize Ortopedie, Jitka Suchá  a Eva Sádlová z divize Hospital Care a David Vacek z divize Avitum – ti všichni v současnosti pomáhají ve zdravotnických zařízeních na covidových jednotkách po celé republice. Několik dalších kolegů se do výzvy přihlásilo a čekají, až je dané pracoviště bude potřebovat. Vedení Skupiny B. Braun tuto aktivitu velmi podporuje a bude ní v rámci projektu B. Braun pro život i nadále pokračovat.

Instruktážní videa pro pracovníky covidových center
O covid-19 pozitivní pacienty se v nemocnicích nyní starají také studenti, dobrovolníci či zdravotníci ze zcela jiných oborů. Proto přinášíme jednoduchá instruktážní videa, která jim mohou pomoci s rychlou orientací na infekčním pracovišti
 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Cieľom projektu bolo zvýšenie bezpečnosti zdravotníckeho personálu pri príprave a podávaní cytostatickej liečby a zároveň zvýšenie bezpečnosti pacientov a zníženie výskytu nežiaducich účinkov. 

14.10.2021
Události

Společnost B. Braun představuje uzavřený samčí konektor PureSite, který lépe chrání zdravotníky před chemickou a mikrobiologickou kontaminací během celého procesu manipulace s lékem – od jeho přípravy až po podání.

02.08.2021

Do boje s pandemií onemocnění covid-19 se v nemocnicích od počátku zapojili nejen lékaři, ale také ošetřující personál. Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice Ostrava (KARIM FNO) vyčlenila pro příjem pacientů s covid-19 v kritickém stavu jednu ze čtyř lůžkových jednotek – Oddělení resuscitační a intenzivní medicíny 3 – která disponuje venovenózní mimotělní membránovou oxygenací (V-V ECMO) a má rovněž zkušenosti s pacienty s těžkým průběhem syndromu akutní respirační tísně (ARDS) a chřipky H1N1. O své postřehy se s námi podělil Mgr. Tomáš Glac, staniční sestra této kliniky a člen pracovní skupiny Aesculap Akademie Bezpečnost personálu.

31.08.2020