Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

V nouzi poznáš kolegy: Skupina B. Braun splnila již osmý sen!

redakce Braunovin

13. prosinec 2019

B. Braun pro život

Znáte někoho, kdo má sny a tajná přání, které byste mu chtěli pomoci vyplnit? Splnili jste vy sami někomu to, po čem nejvíce toužil? Pokud ano, tak si dokážete představit, jaké to je, když vidíte radost, kterou tím obdarovanému způsobíte.

Zaměstnanci Skupiny B. Braun se tentokrát snažili „vysportovat“ a splnit sen své bývalé kolegyni, která ránou osudu přišla o část levé ruky, v pravé ruce má parézu a navíc má nadvakrát zlomenou stehenní kost a předloktí pravé ruky. Kolegové Martině „vysportovali“ elektrokolo, které si momentálně sama nemůže pořídit.

Sen pro Martinu Ruskou
Martina Ruská ještě nedávno sportovala a aktivně pomáhala plnit sen za snem. Vedoucí zdravotní sestra B. Braun Domova s úsměvem, studentka vysoké školy, sportovkyně, vojačka, držitelka zbrojního pasu, motorkářka, ale hlavně žena plná pozitivní energie prošla těžkou životní zkouškou při nečekané autonehodě.

Martinin příběh začíná rozhodnutím doplnit si vzdělání. Podala si přihlášku na školu, a vyšlo to. Stala se opět studentkou. Když se však vracela z prvního dne přednášek, do jejího auta naboural řidič v mikrospánku a vytlačil ji přes svodidla. Tato ošklivá nehoda, kterou navíc Martina nezpůsobila, jí změnila život. Následkem autonehody přišla o část levé ruky, v pravé ruce má parézu a navíc má nadvakrát zlomenou stehenní kost a předloktí pravé ruky. Naštěstí už chodí bez berlí. „Protézu mám jen ,kosmetickou‘ a nenosím ji. Mám totiž amputovanou ruku nad loktem a musela bych mít protézu s umělým kloubem,“ říká Martina.

S elektrokolem zpátky ke svobodě
Vzhledem k tomuto úrazu je pochopitelné, že již nadále nemůže vykonávat pozici vedoucí sestry. „Momentálně pracuji pouze na dohodu o provedení práce, a to jen velmi omezeně. Jsem v invalidním důchodu, ale má to i své výhody. Mám konečně čas pro sebe. Věnuji se tomu, co mě zajímá a čím můžu ostatním zpříjemnit život,“ doplňuje usměvavá Martina.

Dříve ráda jezdila na kole, teď by si přála elektrokolo. Na něm by zvládla jezdit i s protézou, jen by se muselo lehce upravit. „Jsem rád, že zaměstnanci Skupiny B. Braun a zároveň Martinini kolegové společnými silami vysportovali Martině elektrokolo. Věřím, že Martina pocítí znovu nabytou svobodu pohybu a bude opět jezdit na kole, plna energie jako dřív,“ říká manažer sekce Aesculap Akademie RNDr. Martin Kalina, Ph.D., MBA.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník