Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

V nouzi poznáš kolegy: Skupina B. Braun splnila již osmý sen!

13. Prosinec 2019

V nouzi poznáš kolegy: Skupina B. Braun splnila již osmý sen!

Znáte někoho, kdo má sny a tajná přání, které byste mu chtěli pomoci vyplnit? Splnili jste vy sami někomu to, po čem nejvíce toužil? Pokud ano, tak si dokážete představit, jaké to je, když vidíte radost, kterou tím obdarovanému způsobíte.

Zaměstnanci Skupiny B. Braun se tentokrát snažili „vysportovat“ a splnit sen své bývalé kolegyni, která ránou osudu přišla o část levé ruky, v pravé ruce má parézu a navíc má nadvakrát zlomenou stehenní kost a předloktí pravé ruky. Kolegové Martině „vysportovali“ elektrokolo, které si momentálně sama nemůže pořídit.

 

Sen pro Martinu Ruskou
Martina Ruská ještě nedávno sportovala a aktivně pomáhala plnit sen za snem. Vedoucí zdravotní sestra B. Braun Domova s úsměvem, studentka vysoké školy, sportovkyně, vojačka, držitelka zbrojního pasu, motorkářka, ale hlavně žena plná pozitivní energie prošla těžkou životní zkouškou při nečekané autonehodě.

Martinin příběh začíná rozhodnutím doplnit si vzdělání. Podala si přihlášku na školu, a vyšlo to. Stala se opět studentkou. Když se však vracela z prvního dne přednášek, do jejího auta naboural řidič v mikrospánku a vytlačil ji přes svodidla. Tato ošklivá nehoda, kterou navíc Martina nezpůsobila, jí změnila život. Následkem autonehody přišla o část levé ruky, v pravé ruce má parézu a navíc má nadvakrát zlomenou stehenní kost a předloktí pravé ruky. Naštěstí už chodí bez berlí. „Protézu mám jen ,kosmetickou‘ a nenosím ji. Mám totiž amputovanou ruku nad loktem a musela bych mít protézu s umělým kloubem,“ říká Martina.

 

 

S elektrokolem zpátky ke svobodě
Vzhledem k tomuto úrazu je pochopitelné, že již nadále nemůže vykonávat pozici vedoucí sestry. „Momentálně pracuji pouze na dohodu o provedení práce, a to jen velmi omezeně. Jsem v invalidním důchodu, ale má to i své výhody. Mám konečně čas pro sebe. Věnuji se tomu, co mě zajímá a čím můžu ostatním zpříjemnit život,“ doplňuje usměvavá Martina.

Dříve ráda jezdila na kole, teď by si přála elektrokolo. Na něm by zvládla jezdit i s protézou, jen by se muselo lehce upravit. „Jsem rád, že zaměstnanci Skupiny B. Braun a zároveň Martinini kolegové společnými silami vysportovali Martině elektrokolo. Věřím, že Martina pocítí znovu nabytou svobodu pohybu a bude opět jezdit na kole, plna energie jako dřív,“ říká manažer sekce Aesculap Akademie RNDr. Martin Kalina, Ph.D., MBA.

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Jaké to je, připravovat se na odlet do Tokia na událost, o níž mnoho sportovců často jen sní? Co pro ně znamenalo roční odložení paralympiády, kdo je doprovází a co vzkazují ostatním sportovcům s podobnými ambicemi? Před odletem do Tokia jsme vyzpovídali naše dva ambasadory Kateřinu Antošovou a Davida Drahonínského. A držíme oběma palce do následujících kvalifikačních a soutěžních dní!

25.08.2021

Osmiletý František i jeho maminka ještě donedávna vedli docela obyčejný rodinný život. Když ale loni v září František nastoupil do první třídy, začala se u něj stále častěji projevovat nekontrolovatelná únava. Projekt "Plníme sen pohybem" pokračuje a zaměstnanci společností Skupiny B. Braun nadále sbírají cenné kilometry, aby pomohli splnit další sen.

06.08.2018
B. Braun pro život

 Už potřetí. Tentokrát ve spolupráci s Centrem Klokánek.

23.05.2017
Lidé a společnost