Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Úsměv pro život zakončil letošní Rozhlasový podzim

7. Listopad 2011

Úsměv pro život zakončil letošní Rozhlasový podzim

Poslední koncert mezinárodního hudebního festivalu Rozhlasový podzim byl tentokrát ve znamení charity. Každý, kdo se 1. listopadu zúčastnil závěrečného koncertu v Rudolfinu, přispěl zakoupením vstupenky na charitativní projekt Úsměvu pro život „Koš plný humoru“ a pomohl zpříjemnit těžce nemocným pacientům jejich hospitalizaci v nemocnicích.

Úsměv pro život věnoval bezmála 80 tisíc korun na projekt Koš plný humoru

Z každé prodané vstupenky na závěrečný koncert v Rudolfinu šlo 25 % z její ceny ve prospěch Úsměvu pro život a Skupina B. Braun navíc vybranou částku zdvojnásobila. „Před zahájením Slovanského tance č. 9 od Antonína Dvořáka jsme společně s Petrem Duhanem, generálním ředitelem Českého rozhlasu, předali zástupci Zdravotního klauna šek na 77 818 Kč, který použijí na projekt Koš plný humoru,“ popisuje Martin Kuncek,  člen vedení Supiny B. Braun.

Poslední notu za druhým ročníkem Rozhlasové podzimu udělal Symfonický orchestr Českého rozhlasu se sólistou Janem Simonem pod taktovkou Petra Vronského. „Těší mě, že vážná hudba může lidi nejen bavit, ale také jim pomáhat. Jsem rád, že se v dnešní době najdou společnosti, které se rozhodnou podporovat skrze vážnou hudbu dobročinné aktivity a doufám, že se v příštím roce takových společností najde ještě více, abychom mohli uspořádat 3. ročník Rozhlasového podzimu,“ vyjádřil přání Petr Duhan, generální ředitel Českého rozhlasu.

Od 1. listopadu Skupina B. Braun rovněž spustila nové webové stránky Úsměvu pro život
a změnila způsob financování
. „Jakákoliv částka, kterou se odteď rozhodnou lidé na projekt přispět, bude Skupinou B. Braun zdvojnásobena. Peníze budou použity na podporu Zdravotního klauna, konkrétně na společný projekt rozdávání Košů plných humoru v nemocnicích,“  dodává k charitativním aktivitám B. Braun Martin Kuncek.  

Koše plné humoru jsou společným dílem charitativního projektu Skupiny B. Braun, Úsměvu pro život, a občanského sdružením Zdravotní klaun. Jeho cílem je dodávat dětským i dospělým pacientům bojujícím s velmi těžkými nemocemi novou chuť do života a potřebný optimismus, který jim v nemocničním prostředí mnohdy chybí. Po roce od předání prvního koše jsou odezvy samotných pacientů vynikající. Díky tomu se Skupina B. Braun a Zdravotní klaun rozhodli nejen pokračovat ve spolupráci, ale navíc se budou společně snažit získat více finančních prostředků, aby se Koše dostaly k co největšímu počtu pacientů.

Skupina B. Braun je rovněž známá svým přístupem k umění

Před rokem otevřela v Lékařském domě nově zrekonstruovanou kavárnu Café B. Braun, kterou navrhla první dáma české architektury, Eva Jiřičná, a nyní se začíná více angažovat v oblasti vážné hudby. Jejich zájmu o umění a charitu si už všimla řada známých osobností, kteří například svými úsměvy přispěli na Úsměv pro život, nebo podporují tento projekt nepřímo.

O tom, že charitativní aktivity Skupiny B. Braun v oblasti umění mají smysl, svědčí i úvodní slovo ministra kultury České republiky, Jiřího Bessera: „Když jsem loni pro první ročník festivalu vyslovil přání, aby potvrdil vysoké ambice stát se stálicí v podzimním kulturním kalendáři, pak musím letos konstatovat, že o jejich naplněni vůbec nepochybuji. Znovu přichází ke slovu originální dramaturgie, kde mají své stálé místo mladí umělci, pro které je podobná příležitost zkušeností k nezaplacení. Skutečnost, že se organizátoři Mezinárodního hudebního festivalu Rozhlasový podzim 2011 rozhodli podpořit charitativní projekt Usměv pro život, pak jen dokresluje celkový velmi sympatický dojem z celé akce,“ říká Jiří Besser, ministr kultury ČR.   

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. „Situaci nepomáhají ani nová legislativní pravidla EU pro hodnocení bezpečnosti, výrobu a distribuci zdravotnických prostředků a bezpečnost léčiv, která navyšují významně náklady výrobců a distributorů,“ říká PharmDr. Jiří Lukeš, člen vedení Skupiny B. Braun.

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních 
vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 
O tom, jak se tato novinka osvědčila v praxi, jsme mluvili s Romanem Boráněm 
z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny této nemocnice. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun