Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Úsměv pro život zakončil letošní Rozhlasový podzim

redakce Braunovin

7. Listopad 2011

Aktuality B. Braun B. Braun pro život
Poslední koncert mezinárodního hudebního festivalu Rozhlasový podzim byl tentokrát ve znamení charity. Každý, kdo se 1. listopadu zúčastnil závěrečného koncertu v Rudolfinu, přispěl zakoupením vstupenky na charitativní projekt Úsměvu pro život „Koš plný humoru“ a pomohl zpříjemnit těžce nemocným pacientům jejich hospitalizaci v nemocnicích.

Úsměv pro život věnoval bezmála 80 tisíc korun na projekt Koš plný humoru

Z každé prodané vstupenky na závěrečný koncert v Rudolfinu šlo 25 % z její ceny ve prospěch Úsměvu pro život a Skupina B. Braun navíc vybranou částku zdvojnásobila. „Před zahájením Slovanského tance č. 9 od Antonína Dvořáka jsme společně s Petrem Duhanem, generálním ředitelem Českého rozhlasu, předali zástupci Zdravotního klauna šek na 77 818 Kč, který použijí na projekt Koš plný humoru,“ popisuje Martin Kuncek,  člen vedení Supiny B. Braun.

Poslední notu za druhým ročníkem Rozhlasové podzimu udělal Symfonický orchestr Českého rozhlasu se sólistou Janem Simonem pod taktovkou Petra Vronského. „Těší mě, že vážná hudba může lidi nejen bavit, ale také jim pomáhat. Jsem rád, že se v dnešní době najdou společnosti, které se rozhodnou podporovat skrze vážnou hudbu dobročinné aktivity a doufám, že se v příštím roce takových společností najde ještě více, abychom mohli uspořádat 3. ročník Rozhlasového podzimu,“ vyjádřil přání Petr Duhan, generální ředitel Českého rozhlasu.

Od 1. listopadu Skupina B. Braun rovněž spustila nové webové stránky Úsměvu pro život
a změnila způsob financování
. „Jakákoliv částka, kterou se odteď rozhodnou lidé na projekt přispět, bude Skupinou B. Braun zdvojnásobena. Peníze budou použity na podporu Zdravotního klauna, konkrétně na společný projekt rozdávání Košů plných humoru v nemocnicích,“  dodává k charitativním aktivitám B. Braun Martin Kuncek.  

Koše plné humoru jsou společným dílem charitativního projektu Skupiny B. Braun, Úsměvu pro život, a občanského sdružením Zdravotní klaun. Jeho cílem je dodávat dětským i dospělým pacientům bojujícím s velmi těžkými nemocemi novou chuť do života a potřebný optimismus, který jim v nemocničním prostředí mnohdy chybí. Po roce od předání prvního koše jsou odezvy samotných pacientů vynikající. Díky tomu se Skupina B. Braun a Zdravotní klaun rozhodli nejen pokračovat ve spolupráci, ale navíc se budou společně snažit získat více finančních prostředků, aby se Koše dostaly k co největšímu počtu pacientů.

Skupina B. Braun je rovněž známá svým přístupem k umění

Před rokem otevřela v Lékařském domě nově zrekonstruovanou kavárnu Café B. Braun, kterou navrhla první dáma české architektury, Eva Jiřičná, a nyní se začíná více angažovat v oblasti vážné hudby. Jejich zájmu o umění a charitu si už všimla řada známých osobností, kteří například svými úsměvy přispěli na Úsměv pro život, nebo podporují tento projekt nepřímo.

O tom, že charitativní aktivity Skupiny B. Braun v oblasti umění mají smysl, svědčí i úvodní slovo ministra kultury České republiky, Jiřího Bessera: „Když jsem loni pro první ročník festivalu vyslovil přání, aby potvrdil vysoké ambice stát se stálicí v podzimním kulturním kalendáři, pak musím letos konstatovat, že o jejich naplněni vůbec nepochybuji. Znovu přichází ke slovu originální dramaturgie, kde mají své stálé místo mladí umělci, pro které je podobná příležitost zkušeností k nezaplacení. Skutečnost, že se organizátoři Mezinárodního hudebního festivalu Rozhlasový podzim 2011 rozhodli podpořit charitativní projekt Usměv pro život, pak jen dokresluje celkový velmi sympatický dojem z celé akce,“ říká Jiří Besser, ministr kultury ČR.   

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník