Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Úsměv pro život se mění a míří na Slovensko

Ing. Lucie Kocourková

19. Prosinec 2011

B. Braun pro život

Charitativní projekt společnosti B. Braun Úsměv pro život před časem oslavil dva roky od svého vzniku a rozhodl se svým příznivcům připravit několik novinek.

Od 1. listopadu letošního roku byly například spuštěny nové webové stránky Úsměvu pro život a změnil se rovněž způsob financování. Samotné stránky prošly jak grafickou, tak i textovou úpravou a jakákoliv částka, kterou se odteď rozhodnou lidé na projekt přispět, bude Skupinou B. Braun až do společně dosažené hodnoty 500 000 Kč zdvojnásobena . Peníze pak budou použity na podporu Zdravotního klauna, konkrétně na společný projekt rozdávání Košů plných humoru v nemocnicích.

„Pacienti na Koše plné humoru reagují výborně a nechávají se strhnout humornými scénkami klaunů při jejich předávání. Dárkové koše pro ně představují nové téma k rozhovorům a zároveň si vzájemně ukazují a půjčují dárky, které dostali. Klauniády navíc na oddělení vnášejí život a podněcují pacienty k novým aktivitám,“ řekla o projektu Koše plné humoru manažerka speciálních projektů ze sdružení Zdravotní klaun Milena Malá.

Cílem projektu je dodávat dětským i dospělým pacientům bojujícím s velmi těžkými nemocemi novou chuť do života a potřebný optimismus, který jim v nemocničním prostředí mnohdy chybí. Po roce od předání prvního koše jsou odezvy samotných pacientů vynikající, a proto se Skupina B. Braun rozhodla spustit projekt Úsměvu pro život také na Slovensku.

„Spuštění projektu Úsměv pro život na Slovensku byl pro nás dlouhodobý cíl, který se nám nyní daří realizovat. V první fázi budeme Úsměv pro život financovat z vlastních prostředků. Očekáváme, že se mu v brzké budoucnosti bude dařit stejně dobře jako v Čechách. Umožníme veřejnosti, aby se sama podílela na spolufinancování Košů plných humoru - zřídili bychom na webových stránkách Úsměvu pro život vlastní účet. Čím více lidí se do projektu zapojí, tím více pacientů bude mít lepší náladu a snad i dřívější návrat domů,“ popsal aktuální situaci a výhled do budoucna MUDr. Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun.

Koše plné humoru jsou společným dílem charitativního projektu Skupiny B. Braun Úsměvu pro život a občanského sdružení Zdravotní klaun. Jeho cílem je dodávat dětským i dospělým pacientům bojujícím s velmi těžkými nemocemi novou chuť do života a potřebný optimismus, který jim v nemocničním prostředí mnohdy chybí. Po roce od předání prvního koše jsou odezvy samotných pacientů vynikající. Díky tomu se Skupina B. Braun a Zdravotní klaun rozhodli nejen pokračovat ve spolupráci, ale navíc se budou společně snažit získat více finančních prostředků, aby se Koše dostaly k co největšímu počtu pacientů.

Od loňského listopadu, kdy byl projekt spuštěn, do letošního roku rozdala skupina B. Braun bezmála 
1 500 Košů plných humoru. Část z nich rozdělili zdravotní klauni během organizovaných klauniád, část pak mezi pacienty průběžně rozděluje zdravotnický personál nemocnic. V rámci charitativního projektu Úsměv pro život navíc obdrželi pacienti psychiatrické a hematoonkologické kliniky Fakultní nemocnice Brno DVD přehrávač a filmotéku s téměř 170 tituly. Sbírku filmů, pohádek, dokumentů i přehrávač nakoupili zaměstnanci Skupiny B. Braun.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník